Два наконечника до списів

На страницу 1, 2  След.  
Новая тема    Ответить       Список форумов Виолити - Антиквариат -> Реставрация и восстановление
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Оценка поста:-1
ХОЛМССС


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 11.11.2011
Сообщения: 285


СообщениеДобавлено: Sat Jul 22, 2017 10:56:46    Заголовок сообщения: Два наконечника до списів Ответить с цитатой

Доброго дня шановні форумчани!
На днях знайшов в одному місці ось такі два наконечники до списів. Стан, як бачите, не дуже хороший. Можна сказати поганий. Прошу підказати як їх краще зберегти від подальшої корозії та руйнування?
Ще хочу привести до ладу і наральники (є думка згодом віддати їх до музею свого міста або до обласного).
Вдячний за увагу та допомогу!



IMG_0001.jpg
 Описание:
 Размер файла:  279.48 KB

IMG_0001.jpg



IMG_0003.jpg
 Описание:
 Размер файла:  184.2 KB

IMG_0003.jpg



IMG_0004.jpg
 Описание:
 Размер файла:  239.09 KB

IMG_0004.jpg



IMG_0005.jpg
 Описание:
 Размер файла:  277.75 KB

IMG_0005.jpg



IMG_0006.jpg
 Описание:
 Размер файла:  242.55 KB

IMG_0006.jpg



IMG_0007.jpg
 Описание:
 Размер файла:  212.28 KB

IMG_0007.jpg



IMG_0010.jpg
 Описание:
 Размер файла:  242.45 KB

IMG_0010.jpg



IMG_0011.jpg
 Описание:
 Размер файла:  229.38 KB

IMG_0011.jpg



IMG_9735.jpg
 Описание:
 Размер файла:  233.1 KB

IMG_9735.jpg



IMG_9740.jpg
 Описание:
 Размер файла:  237.54 KB

IMG_9740.jpg


Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
ХОЛМССС


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 11.11.2011
Сообщения: 285


СообщениеДобавлено: Fri Dec 22, 2017 22:39:39    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Доброго вечора шановні форумчани!
Влітку разом з двома наконечниками, про які писав вище, "вискочив" і третій. Фото "до", на жаль зробити забув. Але стан був схожим.
І ось нещодавно його довів, так би мовити, до ума. Зараз він знайшов свого нового власника. Мені ж залишається його лише згадувати, бо він був першою ластівкою моєї реставрації.
Зараз продовжую працювати над двома іншими. По мірі закінчення роботи буду звітувати, вислухуватиму критику та зауваження і прийматиму поради як краще вдосконалити вже зроблене.
Вдячний за увагу!








Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
ХОЛМССС


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 11.11.2011
Сообщения: 285


СообщениеДобавлено: Fri Dec 22, 2017 22:43:23    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Процес відновлення слідуючий: вимочування в розчині їдкого натру, кількаразове виварювання в дистиляті, розчищення, обробка в розчині таніну, відновлення недостаючих чи відпавших частин за допомогою Поксіпол + залізноокисний пігмент, покриття паралоїдом з пігментом.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
S1ava68


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 13.10.2014
Сообщения: 2090


СообщениеДобавлено: Sun Dec 24, 2017 20:21:55    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

ХОЛМССС писал(а):
Процес відновлення слідуючий: вимочування в розчині їдкого натру, кількаразове виварювання в дистиляті

Вітаю
Хочу запитати, на скільки цей метод, єфективніший за інші ( плюси мінуси) і скільки часу йде на реставрацію. наприклад топорика. таким способом.
З повагою
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
ХОЛМССС


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 11.11.2011
Сообщения: 285


СообщениеДобавлено: Thu Dec 28, 2017 18:51:47    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Доброго вечора!
За те, чи ефективніший він від інших чи ні, не скажу нічого, бо мало досвіду. Але думаю, як і в інших, так і в цьому способі є свої мінуси і плюси. Зараз по цій самій схемі закінчив другий наконечник, він є на першому фото - другий зверху. Також розпочав відновлювати перший нак - на першому фото верхній, але вже з допомогою епоксидного клею та того ж самого залізоокисного пігмента. Як на мене - і там і там фронт робіт однаковий і час затрачується майже однаковий. Але! Поксіпол - дорогий - до 100 грн за одну упаковочку! І витрати його можуть бути трохи більші за епоксидку. До того ж однієї упаковки, а це 21 грам, на один предмет може не вистачити. Тож заздалегідь треба купляти дві, а то й три упаковки препарата. Хоча з ним працювати трохи легше, бо легко зарівнювати різні пори та втрати і якщо немає під рукою шліфмашинки то звичайна наждачна бумага її замінює на ура. Знімати ж епоксидку трохи важче, тому я використовую ленточну шліфмашинку.
Стосовно часу, витраченого на реставрацію, не засікав, бо коли він є - то й працюю. А це може бути і цілий день, і лише одна годинка. Коли як. Лише одне вимочування у їдкому натрі займає до одного місяця часу, і навіть рекомендують більше. А далі вже швидше. Я думаю що на один предмет (виварювання, розчищення, доробка та обробка паралоїдом чи мікровоском) днів 3-4 і йде.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
yurrrra


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 24.09.2009
Сообщения: 1678


СообщениеДобавлено: Tue Jan 09, 2018 14:46:23    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Доброго дня шановні форумчани!
Вітаю всіх зі святами!
Так як синові ніколи, бо амурні справи не пускають , друкувати текст та виставляти фото тих речей які я намагаюся відновити, то доведеться вчитися самому.
Так от, нещодавно закінчив, так сказать, ремонтну епопею з другим наконечником списа. Він на найпершому фото, другий зверху. Що з того вийшло - можете побачити на фото. Також цікавить і ваша думка стосовно зробленої роботи.



Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger MSN Messenger
yurrrra


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 24.09.2009
Сообщения: 1678


СообщениеДобавлено: Tue Jan 09, 2018 14:48:25    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой




Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger MSN Messenger
yurrrra


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 24.09.2009
Сообщения: 1678


СообщениеДобавлено: Fri Jan 12, 2018 16:24:44    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Доброго дня всім!
Продовжу потихеньку. Це - моя давнішня знахідка в лісі та, так сказать, найперша проба пера у реставрації. Із содроганієм згадую як розчищав його різними напильниками, навіть трохи болгарку примінив Тут застосував лише розчин їдкого натру, дистилят, розчистив, обробив таніном та кілька днів тому обробив "клевером". Приїду з вахти то треба буде покрити ще паралоїдом.








Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger MSN Messenger
MarcoPolo


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 29.07.2014
Сообщения: 150


СообщениеДобавлено: Thu Jan 18, 2018 17:07:04    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Добрий вечір. Питання одне - в процесі чистки метал наче білий аж блистить а в кінцевому результаті чорного матового кольору, якщо не секрет, що робите, чи це візуальний ефект?
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
yurrrra


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 24.09.2009
Сообщения: 1678


СообщениеДобавлено: Sat Jan 20, 2018 03:38:18    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Доброї ночі!
Це ви напевне за шестопер спитали. Як вже писав - це була моя найперша спроба відновити предмет. На жаль, у цю тему тоді я не заглянув, тому чистив так як вважав за потрібне. Тож видраїв до живого металу. І в кінці покрив паралоїдом. Довго він лежав у столі, а нещодавно кинувся у вічі і я вирішив трішки поправити свою роботу і покрив його "клевером", засобом для вороніння металу. Від нього і такий колір. Залишилося лише покрити або паралоїдом або мікровоском.
Наконечник спочатку вимочував у розчині їдкого натру, виварював у дистильованій воді, обробка таніном, потім з допомогою ленточної шліфмашинки чистив. Далі - доведення до потрібного виду за допомоги "поксіполу" з чорним пігментом, шліфування вручну різною наждачною бумагою, і в кінці обробка паралоїдом змішаним із тим же чорним залізоокисним пігментом.
А можливо навіть трохи і візуальний ефект. Бо коли фотографуєш не при денному світлі а під лампою то виходить по іншому.
Та як на мене - то результат з шестопером трохи кращий ніж був спершу.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger MSN Messenger
MarcoPolo


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 29.07.2014
Сообщения: 150


СообщениеДобавлено: Sun Jan 21, 2018 15:30:55    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Дякую, багато нових не зрозумілих слів, але за допомогою інтеренету, все стало на свої місця, дякую за пошагову інструкцію. Бажаю вам успіху у вашому не легкому ділі.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
yurrrra


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 24.09.2009
Сообщения: 1678


СообщениеДобавлено: Mon Jan 22, 2018 01:26:11    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Запитуйте, відповім більш детально.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger MSN Messenger
urok14


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 10.01.2013
Сообщения: 2331


СообщениеДобавлено: Wed Jan 24, 2018 03:46:05    Заголовок сообщения: Re: Два наконечника до списів Ответить с цитатой

ХОЛМССС писал(а):
Доброго дня шановні форумчани!
На днях знайшов в одному місці ось такі два наконечники до списів. Стан, як бачите, не дуже хороший. Можна сказати поганий. Прошу підказати як їх краще зберегти від подальшої корозії та руйнування?
Ще хочу привести до ладу і наральники (є думка згодом віддати їх до музею свого міста або до обласного).
Вдячний за увагу та допомогу!
Доброго усім часу. На мою думку єпоксидка лишня . Не хочу ображати але (Передали куті меду).Як був спис і була автентичність. Танін і мікровоск і все. А так получився новодєл. Так можна взяти напільнік приварити кусок трубки і наліпити смоли і зробить копію і важкий буде як настоящий. Прошу вибачення якщо образив.Сям пробую себе в реставрації і висловив свою думкую. Вакуумною камерою ще добре пропітувати. Погугліть . Буде цікаво. С ув .
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
yurrrra


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 24.09.2009
Сообщения: 1678


СообщениеДобавлено: Sun Jan 28, 2018 04:31:15    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Дякую за пораду! А ображатися немає на що, бо в кожного з нас на способи реставрації своя думка. Теж багато гуглив, читав, аналізував. В тому числі і на цьому форумі.
Вакуумна камера коштує дорого, поки що і самодєльна не по карману, тож обходжуся без неї.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger MSN Messenger
urok14


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 10.01.2013
Сообщения: 2331


СообщениеДобавлено: Sun Jan 28, 2018 19:46:08    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

yurrrra писал(а):
Дякую за пораду! А ображатися немає на що, бо в кожного з нас на способи реставрації своя думка. Теж багато гуглив, читав, аналізував. В тому числі і на цьому форумі.
Вакуумна камера коштує дорого, поки що і самодєльна не по карману, тож обходжуся без неї.
Зробити самому. Ціна копійкі. Компресор від холодильника взять.Качає і викачує вакуум на ура.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
urok14


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 10.01.2013
Сообщения: 2331


СообщениеДобавлено: Sun Jan 28, 2018 19:48:30    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

А Камеру робить з лювої банки з євро кришками . Кришка одна а підходить до разних банок і удобно.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
yurrrra


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 24.09.2009
Сообщения: 1678


СообщениеДобавлено: Mon Jan 29, 2018 09:35:44    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Згоден, для монет і металопластики це добре. Але для заліза треба робити більших розмірів. І банками тут не допоможеш.
Всьому свій час. Я ж лише нещодавно почав займатися, тому і матеріальна база, як і досвід, поповнюються.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger MSN Messenger
urok14


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 10.01.2013
Сообщения: 2331


СообщениеДобавлено: Tue Jan 30, 2018 22:07:18    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Ще хочу привести до ладу і наральники (є думка згодом віддати їх до музею свого міста або до обласного). Писали Ви. А ще хочу застерегти і як віддасте у музей перевірити чи вони записали що ви дали. От я теж давав для одного археолого дуже багато всьго думав попаде в музей а потім перевіряв. То те падло досих пір непоприносив і каже що здав а я перевіряв і перепитував . В Острозі є такий археолог і дивіться щоб небуло такого у Вас.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
yurrrra


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 24.09.2009
Сообщения: 1678


СообщениеДобавлено: Wed Jan 31, 2018 18:55:53    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Дякую за пораду!
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger MSN Messenger


yurrrra


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 24.09.2009
Сообщения: 1678


СообщениеДобавлено: Fri Feb 02, 2018 22:29:55    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Доброго вечора шановному товариству!
Вчора доробив два інших наконечники. Все на фото.


Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger MSN Messenger
Показать сообщения:   
Новая тема    Ответить       Список форумов Виолити - Антиквариат -> Реставрация и восстановление Часовой пояс: GMT + 2
На страницу 1, 2  След.
Страница 1 из 2

 
Перейти:  
Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете голосовать в опросах
Вы не можете вкладывать файлы
Вы можете скачивать файлы