Будні копаря - спогади про виїзди в рідне село

На страницу 1, 2, 3, 4  След.  
Новая тема    Ответить       Список форумов Виолити - Антиквариат -> Отчеты о поездках и находках
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Оценка поста:+134
Алекс777


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 16.01.2013
Сообщения: 2648


СообщениеДобавлено: Sat Feb 17, 2018 00:15:56    Заголовок сообщения: Будні копаря - спогади про виїзди в рідне село Ответить с цитатой

Доброго здоров"я всім,шановні колєги!
Погода не дає поки що виїхати на пошуки,ще й снігу підвалило,а на душі-затяжна ломка,то ж сьогодні перебирав свої "скарби" на флешках з архівом та згадував минулі сезони(орігінали в металі-всі пішли на наш аук).
Переглядаючи світлини,згадав,що в мене багато було виїздів в моє рідне село,та й знахідки є непогані,а тому вирішив і вам показати трошки світлин.
Наше село на Полтавщині існує від початку 1700-х років.землі тут надавали переважно відставним воякам,які передавали по спадку свої маєтки,це видно по знахідкам-війскові знаряддя та нагороди знаходяться навкруги пагорбків та згарищ,зараз там паї та городи.
Село вздовж русла старої річки,колись тут і пароплави ходили,люди на берегах свята відмічали,весілля справляли,а ми рибу відрами ловили.Тепер річка пересохла,все греблями між селами перегатили,люди хати кидають-і стежок не видно,сумно...


А ще в цьому селі жила моя бабуся і мати, і я тут народився,ще й досі декілька родичів живуть.
Цим світлинам-під 60 років,вони вже вицвіли від часу,але це для мене дорога пам"ять про дитинство і рідну,добру душею мою бабусю,яка нас виховала ,бо наші батьки працювали в місті,а нас-до бабусі...



А в цій хаті колись жила велика родина,бо й хата велика,а в бур"янах знайшлася ця медаль



Згадую,як я знайшов першу монету-п"ятак Совєтов 1924 -це було в 60-х роках-коли вибирали ми у бабусі на городі цибулю-я його в карасіні та з пісочком так начистив,шо аж блищав.А як купив прибор-то почав частіше навідуватись в село-мене тут ще пам"ятають,та й родичі є,тому легше домовлятися -походить у людей по городах та паях весною і восени.Іноді беру з собою камрадів.
Шукачі скарбів на полях


Мої перші знахідки(їх не мало,тому покажу самі цікаві)








А ще селянам мабуть подобались значки-назбирав їх по городам та лукам,ніде стільки не попадалося,як в цьому селі





Л.Троцький тоже мабуть спочатку подобався,а потім позакидали ці цяцьки подалі-бо були такі часи,шо за них давали до десяти років таборів,в кого знайдуть,а я найшов на 30 років ГУЛАГу-перстень та 2 знака





Ось такі свистюльки попалися в селі



А це вже якийсь охвіцер загубив еполєта


За 5 років пошуку 2 медалі знайшлися в селі по турецькій войні,остання-в гарному стані



Ще трошки виїздів у село після перевірки пагорбів,луків та згарищ














Це був останній на 2017 рік виїзд в село,тепер там буду весною,як сонечко пригріє




Уздовж річки колись жили наші пращури-від Скіфії,а нам залишилась їхня культура в металі,яка завжди радує







Моя сама цікава знахідка в селі-ГК-3 нашого земляка.Відтоді,як вона попалася-немає спокою,тому шо в цього кавалєра був ще ГК-4,так експерти підказали,так шо-буду шукати далі,а може той хрест вже в когось у колекціі? І таке може бути,весною пошуки продовжу



Спогадів у мене багато про рідне село,далі продовжимо,аби на Віоліті Гігабайт вистачило,а зараз я вам бажаю,колєги-мира і добра,хай щастить!
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Stiffler


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 30.09.2014
Сообщения: 1194


СообщениеДобавлено: Sat Feb 17, 2018 07:06:19    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Классные находки,+1!!!
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
vladimir11985


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 04.02.2015
Сообщения: 702


СообщениеДобавлено: Sat Feb 17, 2018 07:52:17    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Крутое место! Поздравляю !!
Удачи в дальнейших поисках
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
qazwerty


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 04.10.2015
Сообщения: 124


СообщениеДобавлено: Sat Feb 17, 2018 07:59:44    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Отлично копаете. Удачи в дальнейшем
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
анархотурист


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 13.11.2012
Сообщения: 7086


СообщениеДобавлено: Sat Feb 17, 2018 08:42:36    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Душевно и красиво! Отличный отчет!
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
D.Pavlikovskii


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 15.08.2012
Сообщения: 537


СообщениеДобавлено: Sat Feb 17, 2018 09:10:55    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Круто.Удачи Вам.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
GermeS99


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 30.11.2015
Сообщения: 530


СообщениеДобавлено: Sat Feb 17, 2018 09:11:45    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Хороший отчет! Находки замечательные! Желаю дальнейших успехов!
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
medvedka


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 08.06.2011
Сообщения: 6147


СообщениеДобавлено: Sat Feb 17, 2018 10:58:02    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Якби я наважився написати звіт, то він був би саме таким. Дуже вам вдячний.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
VSanya


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 23.08.2012
Сообщения: 3987


СообщениеДобавлено: Sat Feb 17, 2018 11:07:21    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

+1 за интересный отчет.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Жека_555


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 29.09.2013
Сообщения: 1125


СообщениеДобавлено: Sat Feb 17, 2018 11:56:00    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Звіт супер!Тут навіть добавити нічого+1!
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Slavko22


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 18.05.2016
Сообщения: 118


СообщениеДобавлено: Sat Feb 17, 2018 12:08:59    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Дуже гарний звіт. По знахідкам можна цілу історію села написати
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Алекс777


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 16.01.2013
Сообщения: 2648


СообщениеДобавлено: Sat Feb 17, 2018 13:28:23    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Дякую вам всім,шановні!
Навіть не очікував,що такий буде інтерес до теми,а тому я вам розкажу про одну пригоду,яка трапилася саме в цьому селі,в нашій родині.
Це було наприкінці 1960-х років. До двору моєї бабусі приїхала машина "Побєда"-на ті роки це була дуже крута машина,бо для нас на бричку сісти покататися-це вже було круто,а тут Побєда,та ще з города-це вже щось цікаве.
В машині приїхали іноземці з Канади,(у ті роки почали по селах їздити емігранти-дружба почалася з іноземцями при М.С.Хрущові).
Що таке в селі-появилися іноземці-це значить шо пів села збіглося,всім цікаво.
Ті,що приїхали, позвали мою бабусю,про щось там балакали,а потім бабуся дуже кричала і з вилами їх вигнала з двору.Іноземці поїхали,бабуся дуже плакала і нам нічого не розповіла що трапилось.
Вже пізніше дядько мій розповів,що приїзджали ті,хто тут,на цій землі до революції жили, тут була колись їх садиба і вони щось прикопали коли тікали і хотіли щось забрати,а бабця з вилами їх нагнала,ось така вона була моя бабуся-жінка комуніста,який воював та пропав безвісті на Другій Світовій...
А що було далі-я розкажу пізніше.

З повагою
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
medvedka


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 08.06.2011
Сообщения: 6147


СообщениеДобавлено: Sat Feb 17, 2018 15:05:50    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Алекс777 писал(а):
"Побєда"-на ті роки це була дуже крута машина

Зараз вона ще крутіша, за неї можна купити новий мерседес))
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Колян19


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 12.09.2012
Сообщения: 1460


СообщениеДобавлено: Sat Feb 17, 2018 15:58:50    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Отличный отчет! Земляку респект и +! Сам до пятнадцати жил в селе. В 70-е к нам тоже приезжали дальние родственники на " Победе", эмоций было не передать, понимаю Вас. Ждем продолжение истории. С ув.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Mamaj10


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 09.11.2014
Сообщения: 413


СообщениеДобавлено: Sat Feb 17, 2018 16:12:27    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Кращий звіт за останні часи, +1
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Soul2013


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 14.08.2013
Сообщения: 1290


СообщениеДобавлено: Sat Feb 17, 2018 17:06:41    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Эх, заинтриговали. Отчет душевный и немного грустный, больше всего понравилось фото находок на красном фоне.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Алекс777


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 16.01.2013
Сообщения: 2648


СообщениеДобавлено: Sat Feb 17, 2018 18:46:31    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Всім дякую,шановні колєги!
Продовжу розповідь про приїзд емігрантів
У 70-х роках того століття була друга хвиля дружби з закордонцями,це сталося після сумісного польоту у космос "Апполон-Союз" з американцями.
І знову в село приїздили іноземці,тільки вже молодші-мабуть вже їх діти по спадщині.На той час ми вже всі повиростали,роз"їхалися,бабуся жила сама і знову їх вигнала.Але вони не поїхали,десь ховалися.На слідуючий день з ранку бабуся поїхала в місто поїздом, щоб моїм батькам про це розповісти,казала що злякалася того приїзду чужаків-зв"язку тоді не було ніякого в селі. А в обід повернулася з міста-побачила біля повітки розриту яму-мабуть забрали те,шо раніше не вдалося забрать,а більше у дворі нічого не тронули.
Приїздила міліція,розпитували сусідів-ніхто і нічого не бачив,але по селу чутки ходили,що ті приєзжі ховалися в посадці і вислідили,коли вдома нікого не було.
Коли я купив перший прибор-обходив увесь двір-окрім мідяків останнього царя і Совєтів здесяток та гільз нічого путнього не знайшов,але попалася мені під сігнал велика діжка зіржавлена повна зерна зпрілого-на глибині десь в 3 штика Фіскаря.
Вдячний вам,колєги- за відгуки по звіту!
Пізніше я розповім як вичислив на хуторі за селом кошель царизму з србними монетами і ГК-3.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Stiffler


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 30.09.2014
Сообщения: 1194


СообщениеДобавлено: Sat Feb 17, 2018 21:01:52    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Що за село?Сам теж з Полтавщини,може знаю
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
RuSS1978


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 11.04.2012
Сообщения: 1484


СообщениеДобавлено: Sat Feb 17, 2018 22:02:46    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Stiffler писал(а):
Що за село?Сам теж з Полтавщини,може знаю

Хорошее село . Красивые находки . Так держать, ждем Г.К. 4 ст .

Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY


Amadoka


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 26.04.2014
Сообщения: 314


СообщениеДобавлено: Sat Feb 17, 2018 23:41:19    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Алекс777
Доброго здоров'я. Дякую за цікавий звіт,аж в село захотілось, з мене +1
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Показать сообщения:   
Новая тема    Ответить       Список форумов Виолити - Антиквариат -> Отчеты о поездках и находках Часовой пояс: GMT + 2
На страницу 1, 2, 3, 4  След.
Страница 1 из 4

 
Перейти:  
Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете голосовать в опросах
Вы не можете вкладывать файлы
Вы можете скачивать файлы