Будні копаря - спогади про виїзди в рідне село

На страницу Пред.  1, 2, 3, 4  След.  
Новая тема    Ответить       Список форумов Виолити - Антиквариат -> Отчеты о поездках и находках
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Оценка поста:+134
Алекс777


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 16.01.2013
Сообщения: 2648


СообщениеДобавлено: Sun Feb 18, 2018 08:06:40    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Stiffler
Село моє недалеко від райцентра Санто-Глобино
RuSS1978
Буду шукать-а може повезе
Amadoka
Кожне село-це історія
Велика подяка всім колегам,хто не байдужий до нашої історії
Розповім-як я вийшов на хрест ГК-3
В селі я пройшов-продзвонив вже мабуть половину садиб,городів,та луків біля них.Більшість селян-доброзичливі люди і мають інтерес до нашої справи та історії села і дозволяють пройти їх городи,деякі ходять за мною і стоять над душою-поки не піду з їхнього двору.
Один дід,років під 80-85 йому,підказав сходить до сусіда,бо бачив,як той годів 5 чи 6 назад все щось граблями грібся по землі на городі в одному місті,бо знайшов там срібні старовинні монети.Заходив я 2 роки до тих людей-весною і восени,вони не дозволили шукать на їх маєтку.
На третій рік (весною 2015) я підійшов до бабці на огороді і вона мені розказала,що дід вже помер взимку,а раніше вони з дідом на грядці знаходили з десяток монет срібних 1700-х років. А потім приїхав зять та його кум з прибором і витягли там глечик з півкіла срібла тих же років,та купив зять собі круту машину.
Мені був даний дозвіл на проход городу і я на тому місті вже нічого не знайшов,а трохи в стороні,метрів за десять-був пагорбок і там я підняв ГК-3 і вже третій рік після оранки збираю розтягнуту по землі кошель чи закладуху-вже монет під 50 знайшлось срібла та міді останнього царя.Отака була історія,а бабцю я віддякував за це,ще й весною туди поїду шукать ГК-4.
З повагою-
[/b]
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
staskarabash


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 20.12.2014
Сообщения: 875


СообщениеДобавлено: Sun Feb 18, 2018 09:13:47    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Звіт і дуже цікава історія,не простих, а святкових буднів копаря, заворожили. Здоров*я і втілення всіх своїх мрій в життя.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Рубльов


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 08.03.2013
Сообщения: 210


СообщениеДобавлено: Sun Feb 18, 2018 10:04:48    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Гарний звіт +
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Алекс777


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 16.01.2013
Сообщения: 2648


СообщениеДобавлено: Sun Feb 18, 2018 12:26:11    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Soul2013
Дякую,колєго! Це фото на красному фоні було зроблено декілька років тому назад,а потім я зробив рамку з тих знахідок-Ви бачили її в звіті за рік.
Але що мені хотілось-це зашифрувати культуру в денаріях,бо не всім,хто вгорі довбодоби ,коли ми пишемо-ЮА,ЧК,ПК і т.д. Це звичайно абсурд,але від цього абсурду з форуму пішли кращі форумчани,о"кей?А ми зобов"язані якось зберегтися,тому -поки ще задоволені,що хоч якось спілкуємось в умовах аукціонізації.
Хай всім щастить!
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
TOLYANICH


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 21.07.2014
Сообщения: 1924


СообщениеДобавлено: Sun Feb 18, 2018 12:34:19    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Да земляче , наша Полтавщина на знахідки багата . За звіт і розповідь ловіть +1
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Алекс777


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 16.01.2013
Сообщения: 2648


СообщениеДобавлено: Sun Feb 18, 2018 13:08:23    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

TOLYANICH
Дякую і Вам,земляче,жду Ваших нових звітів-хай щось цікаве потрапить під катушку в цьому сезоні!!В мене ніколи не було тієї жаби від знахідок камрадів-я всім радий,хто щось знайшов цікаве.
У хоббі нашому-все переходне-сьогодні повезло мені,а на ранок-хай колєгам повезе!
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
TOLYANICH


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 21.07.2014
Сообщения: 1924


СообщениеДобавлено: Sun Feb 18, 2018 13:13:50    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Алекс777


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 16.01.2013
Сообщения: 2648


СообщениеДобавлено: Sun Feb 18, 2018 14:04:24    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

staskarabash написав:
цікава історія,не простих, а святкових буднів
Дякую,земляче! Це дійсно була ціла історія-частенько згадую про нашу річку-вона проходила повз село,а йшла десь з повз Глобино і аж до Дніпра- біля кожного маєтка-був човен на воді,навіть ходили великі човни-по 4 хлопця гребли,а дівчата пісень співали-навкруги чути було і віночки по річці пускали.На човнах світилося вночі-карасінки підсвічували і до Дніпра плавали...
Ми малі на риболовлю ходили-до світанку йшли з дому,вудка була з ліщини,бабуся давала з собою шкуринку хліба з маслом і молока пляшку,заткнуту качаном з кукурузи,як же це було смачно,а додому по обіді відро карасів і в"юнів тягнеш,оце щастя було!
Колгосп восени волоками витягав тони риби,волок тягли кіньми по обидві боки річки,а на березі ми малі допомагали- всю рибу в мішки скидали,потім всім селянам кіньми розвозили по хатам ділили-дружно жили в 60-70 роки того століття в селі,а тепер річка суха,немає де й покупатися...Щось не так потім пішло
Рубльов
Дякую!
Миру і добра,шановні!
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
AES


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 11.04.2013
Сообщения: 1972


СообщениеДобавлено: Sun Feb 18, 2018 15:12:48    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Читая Ваш отчет аж в детство вернулся. Спасибо Вам
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
shrek0909


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 03.11.2012
Сообщения: 87


СообщениеДобавлено: Sun Feb 18, 2018 15:48:34    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Мигел


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 15.06.2011
Сообщения: 3332


СообщениеДобавлено: Sun Feb 18, 2018 16:44:24    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Дуже хороший звіт.І знахідки також цікаві + 1
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
AleksVS


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 20.12.2017
Сообщения: 12


СообщениеДобавлено: Sun Feb 18, 2018 17:37:46    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Хороший звіт і знахідки чудові +1 !!!
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
ГРОМИЛА


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 12.10.2012
Сообщения: 6265


СообщениеДобавлено: Sun Feb 18, 2018 19:06:52    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Душевный и красивый отчет. +1
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Алекс777


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 16.01.2013
Сообщения: 2648


СообщениеДобавлено: Sun Feb 18, 2018 21:30:00    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Дякую,шановні колеги за ваші відгуки
Пробував сьогодня подзьобати землю у дворі-ще не вдовбаєш,як камінь,тому ще потерпим без виїздів.
Хочу розповісти ще одну історію з життя нашого села:
Коли з"явилася електрика в нашому селі
Ми частенько на хуторах знаходимо коліщата від карасінових(гасових) ламп.
У мене ще й досі висить у дворі така-бабусина лампа з хати на згадку,мабуть кінця 50-х років вона.Бо якраз на той час в селі ще не було електрики,а у хаті та коморі висіли такі лампи з склом.
Зімою рано вечеріє,то бабуся вправлялася засвітло,запалювала ці лампи,нагодує нас,позалазимо на гарячу піч (аж вбоки глина пече)-нас п"ятеро онуків у бабусі було і довго слухали її розповіді про те,як раніше до революції жили, про страшний голодомор,про війну,де наш дідусь загинув під Сталінградом.Таке пам"ятаєш на все життя.
Якось обходились без електрики-радіо брехунець дротовий був-Говорить Полтава- з 6.00 і до 24.00,праска на качанах кукурузи,а ми,дітвора-цілими днями на дворі були,може тому й здоровіші були,бо за ТВ та компами не сиділи,як зараз.
Після збудови Кременчуцької ГЕС на початку 60-х років поставили по селу стовпи дерев"яні,завели дроти і появилась в хатах електрика-це було якесь свято для всіх-коли у клубі почали кіно крутити-все село сходилось у велику хату під очеретом,міста не хватало на лавках дерев"яних-то ми долі сиділи,аби Чапаєва чи Чарлі Чапліна подивитись...
Отака була історія появи в селі електрики...
Хай всім щастить,колеги!
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Simon8


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 19.12.2013
Сообщения: 413


СообщениеДобавлено: Sun Feb 18, 2018 21:56:47    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

очень вам благодарен за такой отчет, он слегка грустный, но так сильно передана эмоция и душевность, что кажетса чувствуеш калорит Вашего села, я больше чем уверен, что Вы радуетесь не находкам которые стоят денег, а историям, моментам с копа и самому процессу.
снимаю перед Вами шляпу, всего Вам самого доброго, с уважением
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
ErichGofman


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 09.12.2016
Сообщения: 4


СообщениеДобавлено: Sun Feb 18, 2018 22:21:15    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Очень душевно! Но, если вам так близка и люба история своего края, почему вы не знакомите специалистов/археологов со своими находками? ибо,учитывая бедственное состояние науки, именно такие находки могут служить двигателем вперед.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Алекс777


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 16.01.2013
Сообщения: 2648


СообщениеДобавлено: Sun Feb 18, 2018 23:28:50    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Simon8

ErichGofman

Дякую і Вам,шановні,шо заглянули в мої спогади!
Звичайно-від історичної знахідки отримуєш задоволення,але в нашому роді-ми просто шукачі для душі-поїхати в село,зустрітися з родичами,старими знайомими і ні в кого з нас немає тяги до колекціювання,а для мене пенсіонера-це ще й матеріальна допомога до пенсії-знайшов і продав на ауку.Дітвора-онуки приходять завжди,особливо по вихідних та на канікулах-хочеться їх смаколиками пригостити,а собі-фото на згадку...
А археологи моніторять наш сайт і інші форуми по нашому хоббі і по них пишуть статті та книжки,ссилаючись на наші знахідки.Як-то так на мою думку-у кожного в цьому житті свій хліб...
Згадав ще одну історію:
Чому монети-дореформи бувають вигнуті напівкругом в сторону герба?
Була у нас наприкінці 50-х і початку 60-х років така гра,називалася вона-"в бітки",або ще "в цок"
На купку ставили по 2,3 або по 5 копійок,а старші й по 10,15,20 копійок грали.Потім по черзі кидали з 5-7 метрів бітку по купці монет-монети аверсом догори ставились на купку.У кого бітка упала ближче до монет-той першим бив по купці,щоб перевернути монету гербом догори,а хто бив останнім-тим пошти нічого не залишалось виграть-треба краще і точніше кидати бітку.Бітки відливали з свинцю у баночках з гуталіну,у деяких пацанів були мідні п"ятаки 1700-х замість біток.Ну а хто кинув бітку і попав у купку-зразу всі гроші забирав собі,це називалося-"в цок попав".Бувало дуже вигнуті копійки і в продлавку не брали,тоді рівняли їх Багато хлопців збиралося в цю гру побавитись...
Коли пройшла реформа в 1961 році-по новим блискучим копійкам ми вже не били,а добивали старі,а розщитувались з товаришами,хто виграв-вже новими.Які ж вони гарні були-як золоті,а зараз аж чорні викопуєм...
Хай всім щастить,колеги!
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
ВАЙТ


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 22.01.2011
Сообщения: 566


СообщениеДобавлено: Sun Feb 18, 2018 23:31:24    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Хороший отчёт , мне очень понравилось и находочек не мало , одним словом , вдоволь насладились нашим обще любимым занятием
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Yaga


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 29.12.2017
Сообщения: 131


СообщениеДобавлено: Mon Feb 19, 2018 13:24:26    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

В разы приятнее, когда находишь что-то на своей родине, прикасаешься к истории своего края. Спасибо за душевный отчет Удачи
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY


Алекс777


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 16.01.2013
Сообщения: 2648


СообщениеДобавлено: Mon Feb 19, 2018 20:45:08    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

ВАЙТ

Yaga

Благодарю,уважаемые за ваше внимание и отзывы!
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Показать сообщения:   
Новая тема    Ответить       Список форумов Виолити - Антиквариат -> Отчеты о поездках и находках Часовой пояс: GMT + 2
На страницу Пред.  1, 2, 3, 4  След.
Страница 2 из 4

 
Перейти:  
Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете голосовать в опросах
Вы не можете вкладывать файлы
Вы можете скачивать файлы