Поговоримо про Дукачі.

На страницу Пред.  1, 2, 3, ... 21, 22, 23  След.  
Новая тема    Ответить       Список форумов Виолити - Антиквариат -> Определение предметов -> Антиквариат и предметы старины
Предыдущая тема :: Следующая тема  
belon5


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 26.09.2012
Сообщения: 174


СообщениеДобавлено: Tue Mar 26, 2013 08:55:05    Заголовок сообщения: додатки до теми. Ответить с цитатой

Чудовий Дукач. . З вашої колекціїї, корні дукача відомі?
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
TUR17


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 31.03.2011
Сообщения: 2525


СообщениеДобавлено: Tue Mar 26, 2013 09:00:40    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Старый, Ваш зразок просто шикарний!!!
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Старый


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 26.03.2009
Сообщения: 10525


СообщениеДобавлено: Tue Mar 26, 2013 14:27:00    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

TUR17
Там гарнитур, серьги и дукач на гранатах
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
TUR17


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 31.03.2011
Сообщения: 2525


СообщениеДобавлено: Tue Mar 26, 2013 14:28:44    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Старый писал(а):
TUR17
Там гарнитур, серьги и дукач на гранатах


Ого, повний комплект. А Ви часом не на Західній Україні його купували?
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Старый


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 26.03.2009
Сообщения: 10525


СообщениеДобавлено: Tue Mar 26, 2013 14:30:28    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

нет, монета и гранаты старые, а исполнение в серебре, современное,
знакомый ювелир собирал..
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Ant


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 22.11.2010
Сообщения: 3342


СообщениеДобавлено: Tue Mar 26, 2013 15:08:38    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

belon5
Хорошу тему Ви почали. Думаю з часом багато товаришів відпишуться.
Відносно реставрації: на мою думку її потрібно проводити з розумом. І бажано з тогочасних елементів. А так буде не то оригінал, не то копія. Наприклад тут висловлювалась думка відносно взять сучасну цепочку. Але ж тоді вязка цепок, що використовувались в дукачах, була іншою.

sirey, а де, якщо не секрет, ви брали банти і монети до дукачів? Я бачу що вони з землі, тому і запитую чи в одному районі вони були знайдені. Так як перший бант --то Слобожанщина (Харківська обл.), і рублі з вушками то саме до нього підходять. Другий бант-- т.з. вереміївський (раніше Полтавщина, зараз-- Черкащина).

Є в Черкасах хороший майстер по реставрації, але мабуть я зараз не вправі давати його координати. До речі --він часто буває на зльотах в Києві. Я як побачу його -- то запитаю, чи зможе він зараз проводити подібну реставрацію, знаючи що іншою роботою він завалений.

Прохання до всіх: На даний час проводиться робота ініціативною групою по збору як самих дукачів, так і їх зображень (фото) для наукового опрацювання, локалізації їх виготовлення та визначення регіонів, де різні дукачі побутували. Будемо щиро вдячні за любу інформацію по дукачах та інших народних прикрасах.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
sirey


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 13.10.2011
Сообщения: 7731


СообщениеДобавлено: Tue Mar 26, 2013 15:14:09    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Ant, наскільки я бачу, то ланцюжок що на дукачах це прочто шматок срібної проволоки зігнутий у кільця перпендикулярно одне іншому - яка різниця коли ці кільця погнули? неможливо реставрувати картину чи ікону тими ж фарбами що її і малювали, погодьтесь, а ось підібрати такіж по складу так буде саме воно. хіба ні?
монети придбав наживо, а банти тут, на форумі
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Viking


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 19.01.2011
Сообщения: 1300


СообщениеДобавлено: Tue Mar 26, 2013 15:46:11    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Jafar


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 06.12.2011
Сообщения: 4729


СообщениеДобавлено: Tue Mar 26, 2013 15:51:56    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Добрый день,выставлю и свой дукач с рублем Павла,на лицевой стороне сохранилась местами позолота,найден был в Сумской области,хотелось бы услышать мнение о нем,изготавливались ли серийно или под заказ ,буду благодарен за любую информацию.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Vasek


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 03.03.2010
Сообщения: 1983


СообщениеДобавлено: Tue Mar 26, 2013 15:58:25    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Прохання до всіх: На даний час проводиться робота ініціативною групою по збору як самих дукачів, так і їх зображень (фото) для наукового опрацювання, локалізації їх виготовлення та визначення регіонів, де різні дукачі побутували. Будемо щиро вдячні за любу інформацію по дукачах та інших народних прикрасах.[/quote]



А я грішним ділом подумав шо робото уже була проведена.
У вечері і я парочку добавлю
З повагою.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Ant


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 22.11.2010
Сообщения: 3342


СообщениеДобавлено: Tue Mar 26, 2013 16:00:35    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Viking
Чудові "чернігівські" дукачі. Дякую за показ.
Цікаво було б глянуть і зворотню сторону. Там також є зображення.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
belon5


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 26.09.2012
Сообщения: 174


СообщениеДобавлено: Tue Mar 26, 2013 16:07:18    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Тепер розумію з якого дукача в мене ангелочок. Гарний дукач, і монета в ньому.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
belon5


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 26.09.2012
Сообщения: 174


СообщениеДобавлено: Tue Mar 26, 2013 16:20:53    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Додам трошки документальних фото. Приємно дивитись на ці фото, особливо на прикраси.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
TUR17


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 31.03.2011
Сообщения: 2525


СообщениеДобавлено: Tue Mar 26, 2013 16:38:23    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Маю гарне фото, колись на форумі у нас продали його за хороші гроші, зберіг собі його копію спеціально, як приклад, але боюсь, що теперішній власник не схвалить моїх дій, якщо я його виставлю на форум...
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Ant


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 22.11.2010
Сообщения: 3342


СообщениеДобавлено: Tue Mar 26, 2013 16:50:37    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Jafar писал(а):
Добрый день,выставлю и свой дукач с рублем Павла,на лицевой стороне сохранилась местами позолота,найден был в Сумской области,хотелось бы услышать мнение о нем,изготавливались ли серийно или под заказ ,буду благодарен за любую информацию.

Такого типу дукача я й не бачив. Якщо можливо -- уточніть з якого району Сумської обл. він походить. Щось детальніше саме по ньому я не можу сказать.
Відносно того чи це серія чи конкретний заказ був, я вважаю що тут все таки серія. Тоді як більш дорожчі дукачі в переважній більшості виготовлялись золотарями на заказ. Про це можна почитать ось в такій книзі:
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
belon5


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 26.09.2012
Сообщения: 174


СообщениеДобавлено: Tue Mar 26, 2013 16:59:51    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Ant
Не підскажите де можна придбати таку книгу?Дякую.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Ant


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 22.11.2010
Сообщения: 3342


СообщениеДобавлено: Tue Mar 26, 2013 17:04:12    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Vasek писал(а):

А я грішним ділом подумав шо робото уже була проведена.

Ось уже більше сорока років книга Спаського являється настольною книгою для всіх, хто цікавиться дукачами, історією народного вбрання. Але як Ви думаєте: за тей період, що минув від випуску цієї, у всіх відношеннях відмінної, книги якісь знання, якась нова інформація накопичилась? Тим більш книга уже стала бібліографічною рідкістю. У всякому разі на зльоті в Києві бачив в продажу тільки в одного, і він за неї таку ціну ломить. Правда ніхто тієї ціни не дає -- так і лежить книга на столі досить довгий час.

Та й Спаський не всі типи дукачів детально розглянув, обмежившись дукачами на релігійну тематику.
Планується більш детальна робота. Так би мовити, "пробна ластівка" вже є. (див. мій попередній пост).
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Ant


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 22.11.2010
Сообщения: 3342


СообщениеДобавлено: Tue Mar 26, 2013 17:09:07    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

belon5 писал(а):
Ant
Не підскажите де можна придбати таку книгу?Дякую.

Приїдете -- візьмете в автора. Для остальних бажаючих я можу вислать. Ціна з пересилом 50 грн.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Ant


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 22.11.2010
Сообщения: 3342


СообщениеДобавлено: Tue Mar 26, 2013 17:16:15    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

sirey писал(а):
Ant, наскільки я бачу, то ланцюжок що на дукачах це прочто шматок срібної проволоки зігнутий у кільця перпендикулярно одне іншому - яка різниця коли ці кільця погнули? неможливо реставрувати картину чи ікону тими ж фарбами що її і малювали, погодьтесь, а ось підібрати такіж по складу так буде саме воно. хіба ні?
монети придбав наживо, а банти тут, на форумі

Я ж не говорив що не можна брати сучасні ланцюжки. Просто потрібно знати які саме тоді використовувались, і вже підбирати подібні. Навіть звичайна проста вязка відрізняється по товщині проволоки, по формі кільця. Та в більшості випадків золотарями використовувалась саме така вязка, яку Ви описали. Для наглядності додаю фото:
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY


Vasek


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 03.03.2010
Сообщения: 1983


СообщениеДобавлено: Tue Mar 26, 2013 17:34:44    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Як і обіцяв
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Показать сообщения:   
Новая тема    Ответить       Список форумов Виолити - Антиквариат -> Определение предметов -> Антиквариат и предметы старины Часовой пояс: GMT + 2
На страницу Пред.  1, 2, 3, ... 21, 22, 23  След.
Страница 2 из 23

 
Перейти:  
Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете голосовать в опросах
Вы не можете вкладывать файлы
Вы не можете скачивать файлы