Кельти — забута частина української історіі

 
Ответить       Самое интересное -> Violity -> Исторические факты
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Оценка поста:+11
СообщениеДобавлено: Fri Apr 29, 2016 15:32:53    Заголовок сообщения: Кельти — забута частина української історіі Ответить с цитатой

Відомо, что етнічна карта Європи складалася майже тисячоліттями. Цілі народи приходили на її територіі й залишался тут, згодом змінюючи один одного. Саме так відбувалося будівництво европейської культури.

Одним з таких народів були й кельти, які часто називалися галлами або галатами. Навіть сьогодні ця група індоєвропейських народів ще продовжує вивчатися науковцями всього світу.Відомо, що саме кельтська література вважається однією з найдавніших в Європи. Вона подарувала легенди про короля Артура й лицарів Круглого столу, казвовий світ ельфіф ірландських саг та жерців-друїдів, відомих ще з античної епохи.
Як зазначають історики, на межі нашої ери від кельтів залежало те, як буде розвиватися історія Європи. Вони змогли розвалити цивілізацію ертусків, під кельтскими мечами «трясся» Рим, навіть сам Олександр Македонський не ризикнув зійтися з ними у бою.

Йшов час, і кельти залишили завойовницькі походи, розселившись на величезних просторах Європи. По території України проходила східна межа кельтського світу.

Розкопки колишніх кельтських областей почалися тут досить давно й тривають понині. Їхні результати приводять до переконливого висновку: на межі нашої ери кельти заселяли ряд територій сучасної Західної України й залишили глибокий слід у їхній історії.

Перший пам'ятник кельтського походження був знайдений ще в 1962 р. у районі села Бовшів. Це був ремісничий комплекс - майстерня кельтського гончаря, з великою кількістю інвентарю.В районі міста Мукачеве, був відкритий великий кельтський ремісничий центр, справжнє місто, найсхідніше з відомих у Європі. У цих же місцевостях було виявлено більше двохсот поховань кельтів.
Як правило, площа кельтських селищ в Україні не перевищувала одного гектара. Зате дуже багатий археологічний матеріал: залізні й бронзові знаряддя праці, посуд і особливо багато зброї - мечі, списа, дротики, щити, кольчуги. Поширення кельтської культури в Україні не обмежувалося тільки західним регіоном.

Справжню сенсацію викликала знахідка археологів поблизу Залісся на правому березі Прип'яті. Тут було виявлене поховання, не схоже на поховання жодної місцевої культури. Кремовані останки перебували в «кружальній» посудині, при них був типово кельтський інвентар. Це відкриття дозволило припустити, що окремі групи кельтів проникали далеко на схід.Вгасання й загибель кельтської культури в Україні датують початком I століття нашої ери. Учені зв'язують його із приходом нових племен - дакійців. Але вона не зникла безвісти. Кельти вплинули на культуру східних слов'ян. Причому ареал цього впливу був дуже широкий: Прип'ятське Поліссі й Середнье Подніпров'я.

Джерело: spadok.org.ua
Вернуться к началу
Профиль Профиль на аукционе
Показать сообщения:   
Новая тема    Ответить       Самое интересное -> Violity -> Исторические факты Часовой пояс: GMT + 2
Страница 1 из 1

 
Перейти:  
Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете голосовать в опросах
Вы не можете вкладывать файлы
Вы не можете скачивать файлы