"Каменное оружие и орудия труда"

На страницу Пред.  1, 2, 3 ... 67, 68, 69 ... 88, 89, 90  След.  
Новая тема    Ответить       Список форумов Виолити - Антиквариат -> Определение предметов -> Историческое оружие и вооружение
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Slavail


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 28.06.2009
Сообщения: 1879


СообщениеДобавлено: Sat May 25, 2019 22:10:19    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Вітаю, друзі. Ого, як тема ожила, це добре. Є над чим працювати. Шкода, що я зараз не вдома, приїду десь через 2 тижні. Урожаю після злив я не збирав, весняна частина сезону для мене вже закінчилася. Наки гарні у вас.
CHKist, Ваш нак доби бронзи.
Viktor_Denarius, недалеко від мене шукаєте. По пряслах я не знаю, правда верхнє схоже на Трипілля. Цікаво, що це за ніж-серп, покажіть його окремо. А нак, якщо натура, то треба шукати, в нас таких не пам'ятаю, мабуть принесений з Європи. Я з телефона н...я (добре) не бачу.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
106V


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 21.05.2015
Сообщения: 1112


СообщениеДобавлено: Sat May 25, 2019 23:23:56    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Viktor_Denarius писал(а):
Цікавить прясло

Яке саме? Покажіть, будь ласка, обидва близько з обох сторін. І регіон приблизно-
для підтвердження назрівшої обивательскої думки.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Viktor_Denarius


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 17.01.2018
Сообщения: 997


СообщениеДобавлено: Sun May 26, 2019 06:57:19    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Вот прясло , і той ломлений якийсь ніж ,
Slavail писал(а):
недалеко від мене шукаєте.
можливо можжливо
А за нак не ручаюсь бо я купляю цікаві наки , а цей купив в Кременці в хлопчини -копача за 150 грн , бо він мені ну дуже гарний і таким синюватиньким відблиском відбликує ,одним словом прикольний
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Viktor_Denarius


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 17.01.2018
Сообщения: 997


СообщениеДобавлено: Sun May 26, 2019 06:59:50    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Регіон північний-захід Хмельничини !
А прясельце дійсно цікаве !
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
CHKist


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 31.12.2017
Сообщения: 451


СообщениеДобавлено: Sun May 26, 2019 07:25:44    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

У мене такі прясла (форма ідентична) проскакують по трипіллю. Тільки у мене без насічок.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
CHKist


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 31.12.2017
Сообщения: 451


СообщениеДобавлено: Sun May 26, 2019 07:27:12    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Slavail
дякую, значить таки підкарпатська шнуровиків. Так і думав, ок.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
106V


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 21.05.2015
Сообщения: 1112


СообщениеДобавлено: Sun May 26, 2019 14:42:45    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Viktor_Denarius писал(а):
північний-захід Хмельничини

Slavail писал(а):
недалеко від мене шукаєте
В такому випадку- пізнє Трипілля. Характерні "п"ятачки" на високих терасах, що круто обриваються до річки... У моєї тещі один город на такому клапті . По фіналу культури відмічають "струю" орнаментування прямими рисками (палочками, "ялиночками" і т.п.). На фото на коліні верхній фрагмент, здається, половина наконечника дротика.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Viktor_Denarius


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 17.01.2018
Сообщения: 997


СообщениеДобавлено: Sun May 26, 2019 15:25:30    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

На тому горбочку камянмх і глиняних знахідок дуже багато а вот бронзи чи інших металів (навіть заліза ) немає взагалі , можна прибор зоставляти в дома
106V писал(а):
Характерні "п"ятачки" на високих терасах, що круто обриваються до річки
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
CHKist


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 31.12.2017
Сообщения: 451


СообщениеДобавлено: Sun May 26, 2019 15:33:44    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Viktor_Denarius писал(а):
а вот бронзи чи інших металів (навіть заліза ) немає взагалі


те що поселення бронзового віку чи міднокамяного не означає що там мають бути мідні чи бронзові вироби. Це ж суто умовність. Широка назва. Для декого камяний вік тривав і в ранньозалізному віці, самі знаєте.
Дайте собі спокій по металу і отримуйте задоволення та релакс.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Viktor_Denarius


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 17.01.2018
Сообщения: 997


СообщениеДобавлено: Sun May 26, 2019 15:52:29    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Так і роблю , не може ніщо зрівнятися з тими моментом який ти хоДиш по полю ,на високому горбі, з надією (на цілий предмет )найти щось , і милуєшся природою , а ще круто те що ямок не треба копати
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Slavail


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 28.06.2009
Сообщения: 1879


СообщениеДобавлено: Sun May 26, 2019 17:24:43    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Вітаю, друзі. Все-таки, з телефону погано роздивлятися фотки, тому по деяких предметах відпишуся з дому. А прясло таки може бути трипільським, як і ваші поломані читирикутні в перерізі сокири. Я їх теж знаходжу, але мало. Маю ще таке питання - а кераміку ви не знаходите? Колись я пропонував розширити тему і керамікою, але підтримки не було. Перші роки я якось її не бачив в полях, зате потім набрав не мало і продовжую збирати.
Ви пишете про пагорби над річкою, а я додам, що їх десятки і десятки гектарів.
І ще, по-моєму профільного експерта в нас немає давно - тому апелювати немає до кого.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
CHKist


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 31.12.2017
Сообщения: 451


СообщениеДобавлено: Sun May 26, 2019 17:44:08    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Я за кераміку в темі. Тільки бажано щоб хтось в ній "шарив". Відтиски шнурка на глині розпізнати легко, так само як і трипільське мальовидло червоно-чорне, але ж є такі загуголини що ого.... Короче я "за".

На рахунок знаходження, я знаходжу часто, але не всюди. Ну звісно на мезолітичних стоянках її немає, але я таких знаю дуже небагато. Зазвичай на одному місці від палеоліту і до бронзи, а то ще й чк та кр. Але кераміку беру "брав" тільки ту, на якій були візерунки, і теж мав достатньо, але де той пакет з нею - поняття не маю, може дружина викинула 😂 як сміття.

Мої сокири можуть бути трипільськими хоча б через те, що артефакти шнуровиків з тих місць зовсім відмінні по патині.
Ну то таке, думки вголос.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Slavail


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 28.06.2009
Сообщения: 1879


СообщениеДобавлено: Sun May 26, 2019 18:29:58    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Навряд чи хтось фахово визначить нам наші черепки, доведеться якось самим. А є справді цікаві зразки. Буду мати час, то пробіжуся по наших музеях - порівняю свої зразки з наявними там. По приїзду додому, покажу тут свої знахідки.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Viktor_Denarius


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 17.01.2018
Сообщения: 997


СообщениеДобавлено: Sun May 26, 2019 19:42:36    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Я теж за те щоб тут був фахівець по кераміці, як не як всі знахідки починаються з черепків!
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Ostrog777


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 31.10.2013
Сообщения: 6400


СообщениеДобавлено: Sun May 26, 2019 21:57:16    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Viktor_Denarius писал(а):
Я теж за те щоб тут був фахівець по кераміці, як не як всі знахідки починаються з черепків!
Доброго то покажіть черепки З Пов
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Viktor_Denarius


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 17.01.2018
Сообщения: 997


СообщениеДобавлено: Sun May 26, 2019 22:25:09    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Я їх не колекціоную і навіть в руки не беру , але трапляються моменти коли виходиш на поле , дивишся на черепки і думаєш яккі люди , культури , чи стоянки могли б бути тут (на такі моменти і треба реальних знавців ),
Хоча трапляється така кераміка шо гріх не взяти ( жаль пофоткати не можу поскільки ,не вдома а в рейсові а буду дома можливо на наступний вівторок )
З повагою
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Ostrog777


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 31.10.2013
Сообщения: 6400


СообщениеДобавлено: Mon May 27, 2019 21:01:11    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Viktor_Denarius
Ок З Пов
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Viktor_Denarius


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 17.01.2018
Сообщения: 997


СообщениеДобавлено: Mon May 27, 2019 22:42:19    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Дякую за підтримку теми !Ostrog777
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Шляхта


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 04.05.2007
Сообщения: 2273


СообщениеДобавлено: Thu May 30, 2019 12:24:21    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Перефотографировал.
Прошу помощи в атрибуции.
Юг Украины (Николаев.)
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY


Viktor_Denarius


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 17.01.2018
Сообщения: 997


СообщениеДобавлено: Thu May 30, 2019 18:11:35    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Я не експерт , але мені здається що це мезоіт , виготовлено не точно , це свідкує про те це були перші луки та стріли які не володіли особливою точністю , тому що стриляли з них в межах 10 м
Але я не знавець , той хто вивчає це детальніше підкаже краще
З повагою
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Показать сообщения:   
Новая тема    Ответить       Список форумов Виолити - Антиквариат -> Определение предметов -> Историческое оружие и вооружение Часовой пояс: GMT + 2
На страницу Пред.  1, 2, 3 ... 67, 68, 69 ... 88, 89, 90  След.
Страница 68 из 90

 
Перейти:  
Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете голосовать в опросах
Вы не можете вкладывать файлы
Вы не можете скачивать файлы