"Колекція" на сайті

 
Новая тема    Ответить       Список форумов Виолити - Антиквариат -> Заметки из прессы
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Оценка поста:-5
Метя


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 01.12.2012
Сообщения: 40


СообщениеДобавлено: Sun Apr 12, 2015 09:13:20    Заголовок сообщения: "Колекція" на сайті Ответить с цитатой

Я ще початківець у веденні свого сайту на безплатній платформі…
Маю розділ “Колекція”. Без дозволу адміністрації http://auction.violity.com/ виставив кілька фото з публічного форуму антикваріату, розмістивши під ними адресу-посилання на “Виолити”. Інформацію можна подивитися за адресою:

www.piit.ucoz.ua

Так у мене запитання: чи вірно я зробив? Якщо ні – тоді я зніму інформацію.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Метя


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 01.12.2012
Сообщения: 40


СообщениеДобавлено: Wed Apr 15, 2015 05:14:50    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Поява на середньовічній політичній карті герцогства Парма, Пьяченца і Гвасталла, як частини Міланського герцогства (Італія) стала наслідком похотіння папи римського Павла III (правив з 13 жовтня 1534 р. по 10 листопада 1549 р.). Алессандро Фарнезе (мирське ім’я папи) мав “на стороні” трьох синів і дочку. Одному із наслідників свого ярування – Пьеро Луіджі Фарнезе – папа у 1545 році передав у власність Парму і Пьяченцу.

Новоявлений герцог виявився деспотичним властителем. І заслужив покарання (за гріхи батька?) – через два роки його убили змовники з найближчого оточення. Влада перейшла до його сина. А далі – протягом двох віків (для порівняння: СРСР проіснував ледве більше 70 років) герцогством керували наслідники сім’ї Фарнезе.

На території герцогства в обороті були монети кількох сусідніх держав. Зокрема, й угорського королівства. Угорський золотий дукат італійці називали “онгаро” (итал. ongaro). Його вага складала 4 грами.

У квітні 2015 року одна із таких монет була продана на інтернет-аукціоні Violity, який з 2005 року працює на ринку Києва. Їі ціна склада 18700 гривень.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Метя


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 01.12.2012
Сообщения: 40


СообщениеДобавлено: Tue Apr 21, 2015 09:03:38    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

В ожидании слета поисковиков кладов и реликвий

В начале мая украинские любители приборного поиска собираются на очередной свой слёт. Встреча состоится на окраине Житомира. В программе мероприятия намечено многое: инструктаж, учебные занятия, свободный поиск различных предметов. А также участники слета планируют организовать массовую рыбалку и вечер отдыха.

Место встречи выбрано не случайно. Житомирщина богата на исторические события, свидетели которых покоятся в земле. И здесь напомню: здесь люди жили еще во времена поздней трипольской культуры. Из самых древних металлических находок края считаются осколки свинцовой печати начала XIII века, принадлежавшей жене князя Константина Всеволодовича - правнука Владимира Мономаха, внука Юрия Долгорукого.

Во время захвата Правобережной Украины монголо-татарским войском (начало – 1242 год) нынешний житомирский край также был разрушен. А ведь в ожидании прихода врага люди наверняка закапывали в землю домашний скарб, деньги. И кто сегодня убедит, что все сокровища отысканы?

В 1392 году, весной, идя на Киев, литовский князь Витовт взял и Житомир. А в его ожидании люди не прятали свои богатства?

Период освободительной войны под проводом Богдана Хмельницкого, был чуть ли “посевом” кладов. А дальнейшее время? Та же Колиивщина. Когда польское панство и еврейское население прятало в землю свои ценности, убегая от восставшего народа.

Во время Второй мировой войны шли ожесточенные бои и при взятии Житомира, и во время его освобождения.

…Так что поисковикам в тех краях работы хватит. На всех. Кому же интересно знать о конкретных находках на Житомирщине, информацию можно отыскать на специализированном блоге. Адрес ресурса размещен в разделе моей информационной площадки “Осипенко, публікації” – в розделе

<a>Каталог сайтів</a>

И еще одно. Участники слета любителей приборного поиска обещают отчет о событии разместить на форуме интернет-аукциона антиквариата VIOLITY. Будем ждать новостей!
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Метя


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 01.12.2012
Сообщения: 40


СообщениеДобавлено: Tue Jul 14, 2015 04:11:32    Заголовок сообщения: Re: "Колекція" на сайті Ответить с цитатой

Метя писал(а):

Маю розділ “Колекція”.

www.piit.ucoz.ua



Другого березня 1992 року вийшла Постанова Президії Верховної Ради України про затвердження переліку номіналів монет. У цьому документі був дозвіл для Національного банку України на право затверджувати дизайн монет. Через місяць (2 квітня) переможець тендеру на їх випуск – Луганський верстатобудівний завод – отримав ескізи, згідно яких необхідно було виготовити штемпелі. Робота над штемпелями украаїнської розмінної валюти розпочалася.

Одночасно карбування українських монет було замовлено в Англії та Італії. Про «англійський» варіант дизайну написано вже багато. Тому варто зупинитися ще й на італійській «версії». Італійцям було замовлено номінали: 1, 5, 10, 25 копійок. Вони дизайн дещо змінили – штемпель мав трохи інший вигляд тризубця, а в орнаменті довкола номіналу одне гроно має інший від луганського карбування вигляд – у формі прямокутного трикутника.

Дослідники тиражів перших українських монет називають орієнтовну кількість випусків. Наприклад, 25 копійок з італійським дизайном 1992 року накарбовано 402 млн. штук. Скільки з цієї кількості випустили безпосередньо в Італії, невідомо. Адже після виконання замовлення італійці передали в Україну усі карбовані монети і штемпелі. Останні були відправлені в Луганськ, де їх продовжували використовувати.

Відсутність точного обліку кількості накарбованих монет і стала причиною того, що у дослідників тиражів суттєво різняться цифри по випусках номіналів. Єдине, чому ще можна більш-менш довіряти, це відсоткам випусків, які наводять ентузіасти. Зокрема, є думка, що монети з італійським дизайном номіналу 25 копійок в обігу склали 67 відсотків. І це може десь бути близьким до істини. Адже «італійські» четвертаки 1992 року випуску і по сьогодні зустрічаються в обігу частіше від луганського карбування.

Вперше опубліковав на своєму сайті.

Петро Осипенко



25 коп. герб.jpg
 Описание:
 Размер файла:  42.64 KB

25 коп. герб.jpg



25 коп.jpg
 Описание:
 Размер файла:  43.78 KB

25 коп.jpg


Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Метя


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 01.12.2012
Сообщения: 40


СообщениеДобавлено: Tue Nov 17, 2015 07:59:58    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Орт 1621 року

Орт, який уже проданий на київському аукціоні, заслуговує на історичну розповідь про монету. І це собі дозволяю, адже інформація вже не вплине на результати торгів. До речі, Орт був проданий за 17003 гривні.

Орт, поряд з Шостаком, був основною обіговою монетою Польщі, Східної та Західної Прусії в 17-му столітті.

Показана на ілюстрації монета карбована до початку її штучного знецінювання. А трапилося це так.

Тодішній монетник Андреас Тимфа, який відкупив право на карбування Орта в 1650 році, відразу почав знижувати вміст срібла в монеті. При цьому її випуск зробив масовим. Величезна кількість низькопробних монет, які були „викинуті” в обіг, швидко їх знецінили. І вже під час Семилітньої війни (1756 – 1763 рр.) населення почало відмовлятися брати монету в якості платіжного засобу. І, як результат, в 1765 році випуск Орта довелося припинити.

Є ще одна цікава деталь в біографії монети. В 1707 – 1709 рр. Орт карбувався в Росії для військ, які вели бойові дії за кордоном.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Метя


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 01.12.2012
Сообщения: 40


СообщениеДобавлено: Thu Feb 25, 2016 07:46:32    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Гроші на теренах України

В 2001-му році в київському видавництві «Генеза» вийшов друком доопрацьований та доповнений «Довідник з історії України». Одна з словникових статей присвячена обігу грошей на території, яку зараз займає Україна. Стислий виклад охоплює всю історію грошей, якими користувалися українці до часу проголошення Незалежності України. Думаю, що стаття буде цікавою для моїх читачів.

В цілому матеріали по темах Боністика та Нумізматика публікую в розділі цього сайту

<a>Колекція</a>

ГРОШІ ― особливий товар, що є заг. еквівалентною формою вартості інших товарів. Г. виконують функції мірила вартості та засобу обігу. Крім того, вони є засобами нагромадження та платежу. З утворенням світового ринку деякі нац. Г. виконують функції світових.

З найдавніших часів грішми були різні товари: хутра звірів, металеві сокири, мушлі каурі тощо. Однак завдяки своїм фізичним властивостям найбільш вживаним заг. еквівалентом вартості дуже швидко стають благородні метали: золото та срібло. Згодом вони набирають форми монет.

Найдавнішими монетами, відкарбованими на укр. землях, були емісії грец. колоній, заснованих на пв. узбережжі Чорного моря (Ольвія, Тіра, Херсонес, Пантікапей та ін.). Випускались вони впродовж 6 ст. до н. е. ― 4 ст. н. е. Однак ареал їх розповсюдження є незначним. Одночасно поширювались і монети, карбовані на монетних дворах материкової Греції та островів Егейського моря і Малої Азії.

Значно частіше зустрічається на укр. землях монетна продукція Стародавнього Риму. Насамперед, це срібні денарії імператорської епохи, особливо часів панування імп. Траяна, Андріана, Луція Вера, Марка Аврелія та Коммода (2 ст. н. е.). Ці монети перебували в обігу до 5 ст. Знахідки більш пізнього часу є рідкісними. Масштаби використання рим. денаріїв були дуже значними. Інколи у скарбах фіксується по кілька тис. цих монет, а всього монетних знахідок, у яких вони присутні, зафіксовано бл. 1500.

Упродовж 8-11 ст. на грош. ринку Київ. держави домінують араб. дирхеми, відкарбовані на численних дворах Араб. Халіфату в Серед. Азії, Ірані, Пд.. Африці, на Бл. Сході і навіть на Піренейському п-ові. На Русь вони проникали двома основними шляхами ― Волзьким шляхом та шляхом „з варяг у греки”. Причому більш інтенсивним був перший. Одночасно потреби ринку обслуговували віз ант. срібні міліарісії та західноєвроп. монети денарієвого типу. Але вплив цих грош. одиниць на екон. життя був мізерним.

У добу найбільшої могутності Київ. держави князі розпочали власне монетне карбування. Так, Володимир Святославич (980-1015) випускав т. зв. златники та срібляники ― золоті й срібні монет, на лицевій стороні яких поміщено зображення князя з усіма регаліями, а на зворотній ― княжий герб (тризуб). Після Володимира Великого срібну монету карбували кн. Святополк Ярополкович (1015-1019), Ярослав Мудрий (1019-1054) та, можливо, тмутараканський кн. Олег-Михаїл. Деякі з них виконані на високому мист. рівні і є цінними пам’ятками нашої історії.

У 2-й пол. 11 ст. у зв’язку з припиненням масового ввозу іноз. монет і відсутністю власних покладів срібла Київ. Русь вступає у т. зв. без монетний період. Є припущення, що тоді роль засобів обігу виконували хутра звірів, насамперед куниці та білки. Вони використовувалися паралельно з араб. монетами. У писемних джерелах згадують такі номінали тогочасної грош. системи: куна, ногата, рєзана, векша, гривна. Співвідношення між ними на основі розрахунків, здійснених за Короткою редакцією „Руської правди”, виглядає так: 1 гривня = 20 ногатам = 25 кунам = 50 рєзанам = 150 вершкам.

У 12-13 ст. під час проведення значних фін. операцій широко використовувались срібні злитки ― гривні. Розрізняють кілька їхніх типів, осн. з яких є київські, чернігівські та новгородські. Різною була і вага гривень. Теоретично вона становила 204,756 г срібла.

У 14 ст. монетне карбування на укр. землях відновлюється. Після завоювання Галичини поляками король Казимир III Великий (1333-1370) розпочав тут емісію т. зв. квартників (пів грошів) зі срібла та мідних „пулів”. Перші з них мають зображення герба Галичини ― крокуючого лева та напис “moneta femberqensis”, які випускались до 1414 р. Після встановлення у серед. 14 ст. литовського панування на основній частині укр. земель, у Київ. удільному князівстві випускав власну монету кн. Володимир Ольгердович (1362-1394). Крім нього, відомі карбовані на Чернігівщині монети кн. Дмитра Корибута. Припускають, що емісію вели й ін. удільні князі.

У 2-й пол. 14-15 ст. домінуюче становище на грош. ринку посіли празькі гроші ― монети, що карбувалися у велик. кількості чеськ. королями, починаючи з 1300 р. Найбільш поширеними на укр. землях є гроші Вацлава IV (1378-1419). Останні з монет цього типу датуються 1-ю пол. 16 ст. Крім празьких грошів, у монетних скарбах цього часу бачимо продукцію польськ., литовських, золотоординських, моск. монетних дворів. При проведенні значних фін. операцій використовувались золоті дукати (3,48 г), переважно угорського карбування. Одиницями грош. лічби були копа, що дорівнювала 60 грошам (1 гріш = 10 денаріїв, яка використовувалась у Великому князівстві Литовському, та гривня (48 грошів, 1 гріш = 18 денаріїв), що домінувала в Галичині.

1526-1528 ст., внаслідок грош. реформи Сигізмунда I грош. госп-во укр. земель зазнає суттєвих змін. На ринку з’являються нові номінали: шостак ― 6 грошів, трояк ― 3 гроші, гріш, тернарій (третяк) ― 3 денарії, солід (шеляг) ― 6 денаріїв тощо. Осн. лічильною одиницею стає злотий, що дорівнював 30 грошам.

Зростали й кількість та асортимент крупної монети, з’являються срібні талери (бл. 28 г) та їхні фракції ½ і ¼. Карбувались вони переважно на монетарних Голландії, Пд. Нідерландів, різних володінь Німеччини, рідше Польщі. Серед золотих дукатів переважають голландські та угорські, а також венеціанські „цехіни”. У 16 ст. співвідношення талера і дуката переважно становило 3:2.

У 17 ст. з’являються нові номінали монет ― це орти (1/4 талера) та півтораки (11/2 кредитні гроші ― низькопробні „тинфи”, номінальна вартість яких дорівнювала 1 злотому (30 грошів), а реальна не перевищувала 12, та мідні соліди ― „боратинки”. В цей час було відкрито львів. монетний двір, який функціонував 1656-1663 (з перервами). Тут випускались переважно срібні орти та шостаки, а також невелика кількість талерів і золотих монет.

Дискусійним залишається і питання проведення грош. карбування Б. Хмельницьким. Більшість дослідників не схильні дотримуватись цієї думки, але дехто (зокрема, акад. І. Крип’якевич) її схвалює. Є також дані про карбування півтораків-чехів гетьманом П. Дорошенком у м. Лисянка.

На укр. землях, які після укладання Андрусівського перемир’я 1667 залишилися у складі Речі Посполитої до першого її поділу (1772) грош. господарство залишилося практично без змін. Іншою була картина на землях, що відійшли до рос. держави. Тут відразу ж почала поширюватися рос. монета, яку населення не хотіло приймати. І тільки після Полтавської битви 1909 Петро I заборонив використовувати іноз. монету в Україні, але вона ще зустрічалась на ринку до 30-х 18 ст. Упродовж 18 ст. і до революції 1917 тут домінували рос. рубль та копійка (1/100 рубля).

Внаслідок першого поділу Речі Посполитої (1772) Галичина відійшла до складу Австр. Імперії. 1774 вона захопила і Буковину. На цих землях австр. уряд запровадив власну грош. систему: I гульден (флорин) дорівнював 60 крейцерам. Деякий час велося карбування мідних монет для Галичини номіналом 1 шилінг та 3 крейцери. З 1857 гульден став дорівнювати 100 крейцерам. Внаслідок грош. реформи 1892 в Австро-угорщині було запроваджено золотий монометалізм і осн. грош. одиницею стала корона (крона), яка ділилася на 100 геллерів (філлерів).

Після відновлення укр. нац. Державності 1917 з’явилась необхідність випускати власні гроші. Ухвалою УЦР від 19. 12. 1917 було вирішено випустити перші кредитні білети номінальною вартістю 100 крб. Вони були віддруковані в одній з укр. друкарень Києва і з’явилися в обігу вже 24 грудня того ж року. Це були перші паперові Г., на яких було поміщено зображення Держ. Герба України ― тризуба і написи укр. мовою. Одночасно на банкнотах цієї емісії бачимо написи рос., єврейською та польською мовами.

Законом УНР від 1.03.1918 грош. одиницею стала гривня, яка дорівнювала ½ крб. і ділилася на 100 шагів. В обігу перебували грош. знаки вартістю 10, 25, 50, 100, 250, 1000 крб, а також 2, 5, 100, 500, 1000 і 2000 гривень. Гривні всіх номіналів, крім 5 гривень, були надруковані у Берліні, 5 гривень, випускались у Станіславі (тепер м. Івано-Франківськ). Карбованцеві купюри друкувались у Києві, Кам’янці-Подільському та в деяких інших містах. Поліграф. рівень їхнього виконання значно гірший і у зв’язку з цим їх часто підробляли. Розмінна монета ― шаги ― випускалась у вигляді поштових марок, номінальною вартістю 10, 20, 30, 40 та 50 шагів.

Грош. знаки часів УЦР, Гетьманату та Директорії УНР мають високу мист. вартість. У їхньому проектуванні брали участь відомі митці: Нарбут, Модзалевський, Краківський, Приходько, Романовський, Середа, Кораловський.

Під час Першої світової війни та визвол. змагань укр. народу у зв’язку з браком розмінної монети з’явилась велика кількість міськ. та регіональних грош. знаків, т. зв. бонів, чеків, розмінних знаків тощо. Зокрема, на Волині випускались у Кременці, Дубно, Луцьку, Острозі, Житомирі, Рівному та ін. містах, а в Галичині ― у Львові, Дрогобичі, Бродах, Золочеві, Тернополі, Збаражі, Сокалі.

Після встановлення на укр. землях більшовицького режиму, а згодом і включення їх до складу СРСР тут були поширені знаки рад. зразка. На західно-укр. землях у міжвоєн. період використовувались Г. держав, до складу яких вони входили: у Галичині польська марка, а з 1924 ― злотий, що дорівнював 100 грошів, на Закарпатті ― чехословацька крона, яка ділилася на 100 геллерів, а на Буковині ― румунська лея, що складалася з 100 банів.

Після відновлення держ. незалежності України 1991 взято курс на запровадження в обіг власної грошової одиниці ― гривні.

Джерело:
Довідник з історії України (А ― Я): Посібн. для серед. загальноосв. навч. закл. / За заг. ред. І. Підкови, Р. Шуста. ― 2-ге вид., доопр. І доповн. ― К.: Генеза, 2001. ― 1136 с.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Метя


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 01.12.2012
Сообщения: 40


СообщениеДобавлено: Sat Apr 02, 2016 07:38:54    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

...Нарешті вирішив брати участь в торгах аукціону... І разом з цим, поновити публікації на своїй вітці. Думаю, що буду робити це частіше. А для "зав'язки", - розміщую замітку, в якій згадую "Словарь нумизмата", який вважаю однією з найцінніших книг власної библіотеки колекціонера.

Слово «доллар»

Американцы «переврали» его с других языков «под себя»…

В истории возникновения названия валюты «доллар» существует версия о том, что слово в процессе использования несколькими народами искажалось. В частности, утверждается, что оно возникло на основании английского звучания. Англичане «переврали» название чешской монеты «талер», распространив его на монеты португальских реалов, испанских песо, которые были внешне очень похожими на монету иоахимсталер. Именно так «официально» называли чешский талер.

Академический «Словарь нумизмата»* немецких авторов о монете иоахимсталер пишет так:

ИОАХИМСТАЛЕР (нем. Joachimstaler, Schlicktaler), назв. гульденгрошенов, чеканившихся имперскими баронами Шлик (графы Бассано и Вайскирхен) ― после получения ими мон. регалии ― в Иоахимстале (г. Яхимов в Чехии) из добывавшегося там серебра и вскоре повсеместно получивших назв. «талер». Это назв. позже перешло на все типы гульденгрошенов. До 1528 было выпущено ок. 2,2 млн. талеров. Из-за высоких доходов от добытого в рудниках серебра чеш. Король Фердинанд I (1526 – 1564) отобрал у семьи барона Стефана Шлика после его смерти в 1527 мон. регалию и превратил Иоахимсталь в королевкий м. дв. Изображение на первых шликовских И.: на одной стороне богемский (чеш.) лев, на др. ― св. Иоаким. Ч. в.: сначала 27,20 г., с 1534 ― 26,39 г при о. в. 29,6 г. См. Ефимок.
Лит-ра: Nemeškal L. Jáchymovska mincovna v prvni polovine 16 stoleti (1519/20 ― 1561). ― Praha, 1964.

*Х. Фенглер, Г. Гироу, В. Унгер. Словарь нумизмата. 2-е изд., переработанное и дополненное. Москва. «Радио и Связь» 1993
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Метя


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 01.12.2012
Сообщения: 40


СообщениеДобавлено: Sun Apr 03, 2016 09:29:24    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

«Левок» ― талер Леванта

В 1575 році в Нідерландах були відкарбовані перші монети ― талери. Загальна вага монети складала 27,648 г, а чистого срібла ― 20,737 г.

Природа появи монет ― боротьба голландців проти Іспанії за свою незалежність, в ході якої і виникла потреба у власних грошах. Як відомо з історії країни, Нідерланди вибороли незалежність в 1581 році. В роки війни за незалежність настав період розквіту економіки Нідерландів.

Надалі нідерландські талери вийшли із загальнодержавного обігу та стали карбуватися тільки для використання в Леванті. Проте і тут монети не довго протрималися, через низьку пробу. Талерам на заміну прийшли піастри і талери Марії-Терезії. І що цікаво!

Не надто шановані на «батьківщині» монети завозилися в Московську державу та ставали обіговою валютою. Називалися талери Леванта ― левок.

…Серед останніх лотів на аукціоні є і талери. Середня ціна монет ― 800-900 гривень.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY


Метя


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 01.12.2012
Сообщения: 40


СообщениеДобавлено: Thu Apr 07, 2016 11:55:54    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Перший проданий лот надихає на роботу з аукціоном Віоліті

Вже перший проданий лот вселив мені довіру до аукціону. І показав: «не святі горшки ліплять»!

…Товар, який я виставляв, не надто рідкісний. І тому ціною, яку мені заплатили, цілком задоволений!

PS. На жаль, ще не розібрався, як сюди вставляти зображення...[/img]
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Показать сообщения:   
Новая тема    Ответить       Список форумов Виолити - Антиквариат -> Заметки из прессы Часовой пояс: GMT + 2
Страница 1 из 1

 
Перейти:  
Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете голосовать в опросах
Вы не можете вкладывать файлы
Вы можете скачивать файлы