Замки, замчища, городища Західної України

На страницу 1, 2, 3, 4  След.  
Новая тема    Ответить       Список форумов Виолити - Антиквариат -> Обсуждения всех тем, касающихся поиска
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Оценка поста:+9
Gutsulsky


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 17.03.2009
Сообщения: 2331


СообщениеДобавлено: Tue May 12, 2015 17:45:16    Заголовок сообщения: Замки, замчища, городища Західної України Ответить с цитатой

Звичайно, на городищах, замках, які є в реєстрі копати не можна
Відносно замчищ - я консультувався з археологами, вони як правило не внесені ні в які реєстри. Я б там теж не копав, пам'ятка все ж, хотілося б щоб і вони дійшли до нащадків.
Але знати де що було необхідно, дуже цікава інформація. Подаю стислу інформацію про укріплення Івано-Франківської, Львівської, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької, Закарпатської, Вінницької областей, також є коротко про основні укріплення всієї України.
Я розробляю даний сайт, мені важливо, щоб по можливості доповнили, що я пропустив.

http://www.zamky.com.ua/zamki/

Доповнювати можете в коментарях до сайту або ж на цьому форумі, цей форум - хороший історико-туристичний ресурс, він для цього і є
Прошу відгукнутися всіх небайдужих, можливо хтось має зауваження по сайту
Адміністрацію форуму прошу з розумінням віднестися до цієї теми - я намагаюся допомогти форумчанам інформацією і водночас прошу допомоги. Шкода, що немає гілки "захід", я б там обговорив.

Форумчанам з інших областей теж прошу відгукнутися, я доповню інформацію і по інших областях, буде цікава енциклопедія укріплень України.

Я дуже попрошу не торкатися політики, щоб тему не знесли. Дякую всім за допомогу
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
G@S


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 11.06.2010
Сообщения: 908


СообщениеДобавлено: Tue May 12, 2015 22:11:54    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Доброго здоров'я. Будемо допомагати! Потрібна тема!
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
GR


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 23.07.2013
Сообщения: 93


СообщениеДобавлено: Wed May 27, 2015 22:10:09    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Добрим ділом зайнялись! Будемо вдячні,підтримаємо,з повагою.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Gutsulsky


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 17.03.2009
Сообщения: 2331


СообщениеДобавлено: Thu Jul 02, 2015 09:08:43    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Прошу допомоги у форумчан ще в одному - я планую публікувати археологічні реєстри по районах (по українському законодавству це публічна інформація), однак можливо за даними форумчан в публікованих районах можуть бути ще якійсь поселення, не зазначені в реєстрах, доповніть, якщо можете, по замках я вже отримав деяку інформацію, яку пропустив, дякую, хто відгукнувся.
Інформації багато, тому викладаю полегеньку
Бродівський район Львівської області
http://www.zamky.com.ua/istoriya/arheologiya-brodivskogo-rajonu-lvivskoyi-oblasti/
Турківський район Львівської області
http://www.zamky.com.ua/istoriya/arheologiya-turkivskogo-rajonu/
А в цілому інформація буде міститися зверху сторінки
http://www.zamky.com.ua/istoriya/

Може підкажіть, який район Західної України можна виставляти, кому що цікаво, дякую всім, хто відгукнеться
Дякую адміністрації форуму за допомогу - можливість попросити допомоги у форумчан, щоб скласти повний археологічний реєстр для публічного доступу (щоб знали, де не можна копати) і таким чином діяльність пошуковців буде відповідати законодавству
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
desalex


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 11.07.2008
Сообщения: 1902


СообщениеДобавлено: Thu Jul 02, 2015 11:02:29    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Нещодавно повернувся з поїздки, як турист та для сумісного копу з знайомими камрадами в Західній Україні, бував у Олеському, Золочівському замку та Підгірцях. Тому з задоволенням ознайомився з сайтом. Знайшов описи цих місць і впевнено говорю, що вони відповідають сьогоденню - описаний стан замків та палаців відповідає дійсності, отже - сам сайт може слугувати, наприклад, путівником для туриста, який може, ознайомившись з описами, прийняти рішення - де що і як реставровано, куди слід їхати, а куди ще зарано.
Наприклад, експозиція Олеського замку справді, як і вказано, найбагатша і є на що подивитись, а на палац у Підгірцях можна дивитись тільки зовні, внутрішні роботи тільки розпочинаються.
Про сайт. Трішки критики: головна сторінка, ЯТД, дуже "довга", важко шукати щось конкретне. Краще б, якби на головній сторінці все стисло було розбито по областях, а далі каскади - райони - об'єкти. Також, мабуть, не зайвою була б кнопка "Пошук", щоб зразу знайти конкретний об'єкт.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Gutsulsky


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 17.03.2009
Сообщения: 2331


СообщениеДобавлено: Thu Jul 02, 2015 12:22:48    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Дякую за допомогу, врахую у розвитку сайту, сайт сируватий, але намагаюся дати корисні для людей матеріали, зараз - подаю археологію, може щось по замках та археології пропустив, я подаю навіть дрібні і знищені об'єкти, тому прошу допомогу у форумчан, може хтось щось знає
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Gutsulsky


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 17.03.2009
Сообщения: 2331


СообщениеДобавлено: Wed Nov 11, 2015 11:23:01    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Археологічний реєстр Львівської області опублікований, може допоможете у доповненні памяток. Може хтось може доповнити по памятках? Буду публікувати інші області
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Штуша-Кутуша


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 31.12.2010
Сообщения: 4795


СообщениеДобавлено: Wed Nov 11, 2015 21:29:26    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Gutsulsky
Близ села находится древнее замковище, называемое народом Ведманка и селище, называемое Диким Силищем; ни о замке, ни о селище не сохранилось никаких преданий

Вот така инфа о селе Козичанка макаровского района киевской губернии.
Если зайдете в Википедию то найдете Видьманку.
Буду признателен в подсказке ориентров для поиска замковища. Не наживы ради науки для
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Gutsulsky


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 17.03.2009
Сообщения: 2331


СообщениеДобавлено: Thu Nov 19, 2015 18:23:18    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Відносно Козичанки - імовірно йдеться по давньоруську памятку і давньоруське селище, яке могло існувати не довше, як до 15 століття, коли ці землі вперше після 13 століття спалили татари.
Так що потрібно питати людей. Якщо б це була пізньосередньовічна памятка, вона була б описана у літературі, а цього немає. На місцевості можна розібратися

Кого цікавить Борщівський район -
http://www.zamky.com.ua/arheologiya/arheologiya-ta-starodavnya-istoriya-borshhivskogo-rajonu/

Прохання доповнювати пам'ятками, хто що знає. Там написано з різних джерел, але по Борщівському району багато інформації не вказано. Наприклад, є інформація про знахідки римських монет, значить має бути черняхівське поселення.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Vovanes


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 19.01.2008
Сообщения: 1474


СообщениеДобавлено: Fri Nov 20, 2015 08:15:16    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Штуша-Кутуша
ну преданий может и нет..... а вот все остальное.....
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Gutsulsky


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 17.03.2009
Сообщения: 2331


СообщениеДобавлено: Fri Nov 20, 2015 18:59:22    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Перекази без історичних підстав бувають тільки про золоту карету або скриню золота. Якщо йдеться про старе селище або замчище - вони, як правило існували. Наприклад, на Поділлі багато сіл було стерто татарами повністю, однак їх назви збереглися в назвах урочищ
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Kraz


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 13.06.2011
Сообщения: 396


СообщениеДобавлено: Fri Nov 20, 2015 22:22:43    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

В розділі "Археологія та стародавня історія" маса неточностей або свідомо спотвореної інформації.
Викладена інформація не претендує на достовірність. Інформацію використовувати як відправну точку для пошуків старожитностей марно.
Після цього вірити всоьму, що написано взагалі на сайті я відмовляюсь.
ІМХО
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Gutsulsky


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 17.03.2009
Сообщения: 2331


СообщениеДобавлено: Sat Nov 21, 2015 15:03:50    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Kraz
Інформація взята з наукових джерел, причому різних. Я роблю каталог пам'яток, я не займаюся пошуком.
Я і виставляю не для того, щоб по них шукали старожитності, а для того, щоб люди краще знали історію свого краю.
Відповідно я хотів би знати неточності, спотворену інформацію, оскільки я не писав з голови, а з різних джерел. Я звертаюся за допомогою про уточнення і доповнення, щоб змінити інформацію, яка є далекою від повноти.
Всім дякую за допомогу, ця думка також є для мене дуже важливою
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Kraz


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 13.06.2011
Сообщения: 396


СообщениеДобавлено: Sat Nov 21, 2015 18:09:29    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

До Вас особисто претензій немаю. Ви робите добру справу.
У мене, крім інформації з реальних наукових джерел ще й особистий практичний досвід.
Не берусь редактувати "наукові" джерела на сайті. Однак як людині можна вивчити історію краю коли наприклад на сайті зустрічаються неправильно вказані по відношенню до старовинних поселень сторони світу, назви урочищ та населених пунктів, переплутані праві-ліві береги рік, неправильно вказана відстань, положення схилів та мисів та інш. Це теж саме, що німці наступали на Москву зі сходу і ми сліпо вірили. Також визнаю, що деякі дані таки збігаються. Однак людина яка виявила 5-10 неточностей далі уже не зможе повірити в усе викладене.
Тобто читач буде тільки знати що десь там за селом було поселення чи замок. Йому й цого вистачить.
Щодо пошуківців то це реально буде ОБЛОМ
Певен, що науковці попередньо спотворили дані перед тим щоб викинути на шару стільки наводок. Не люблять вони нашого брата.

В моєму розумінні наукові джерела це коли ось так:


Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Gutsulsky


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 17.03.2009
Сообщения: 2331


СообщениеДобавлено: Sun Nov 22, 2015 13:34:51    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Все правильно, дані взяті з археологічних реєстрів, їх потрібно уточнювати
А відносно того, чи можна використовувати ці дані для пошуків старожитностей, офіційна інформація - не можна, це памятки археології, тому вони тут тільки для ознайомлення, де не можна шукати
Але уточнювати потрібно, історію потрібно знати
Справа тому, що в мене в руках великий масив інформації, я її перевірити фізично не зможу, але може будуть бажаючи прийняти участь в уточненні
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Gutsulsky


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 17.03.2009
Сообщения: 2331


СообщениеДобавлено: Wed Jan 06, 2016 08:02:07    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Виставив повністю Хмельницьку область та деякі інші археологічні матеріали. Мені багато людей допомогли зі складенням реєстру - вивчаємо історію рідного краю разом, всім дякую, буду виставляти інші райони Галичини
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Gutsulsky


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 17.03.2009
Сообщения: 2331


СообщениеДобавлено: Sat Jan 23, 2016 10:23:57    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Виставив повністю Чернівецьку область, почав робити Рівненську, завершую Тернопільську. Дякую форумчанам за допомогу у складенні реєстру. Матеріал дещо сирий, але є хорошою основою для майбутніх доповнень
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
vk3601h


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 06.01.2013
Сообщения: 67


СообщениеДобавлено: Fri Jan 29, 2016 20:48:39    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

мене цікавить Рівненська обл Радивилівський район 1 хутори Почаівський Ситенський на польських картах вон є .біля них в лісі є величезний вал штучного походження висотою понад 10 метрів а довжиною пару км грунт пісок хто там ходив нічого з давніх часів і близько не знаходили мені попався наконечник списа на певно хтось полював а може козаки згубили або австрійці .питання деж в тих края взялось стільки люду я кі нічого не згубили шо вони той пісок руками носили.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Ratenskiy


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 21.08.2015
Сообщения: 345


СообщениеДобавлено: Fri Jan 29, 2016 21:57:47    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

vk3601h писал(а):
деж в тих края взялось стільки люду я кі нічого не згубили шо вони той пісок руками носили.

vk3601h писал(а):
в лісі є величезний вал штучного походження висотою понад 10 метрів а довжиною пару км грунт пісок хто там ходив нічого з давніх часів і близько не знаходили
А то льодовик в носилках насовав
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY


Gutsulsky


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 17.03.2009
Сообщения: 2331


СообщениеДобавлено: Fri Jan 29, 2016 22:03:26    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

vk3601h писал(а):
мене цікавить Рівненська обл Радивилівський район 1 хутори Почаівський Ситенський на польських картах вон є .біля них в лісі є величезний вал штучного походження висотою понад 10 метрів а довжиною пару км грунт пісок хто там ходив нічого з давніх часів і близько не знаходили мені попався наконечник списа на певно хтось полював а може козаки згубили або австрійці .питання деж в тих края взялось стільки люду я кі нічого не згубили шо вони той пісок руками носили.


Завтра виставлю, в мене по Рівненській області багато матеріалу
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Показать сообщения:   
Новая тема    Ответить       Список форумов Виолити - Антиквариат -> Обсуждения всех тем, касающихся поиска Часовой пояс: GMT + 2
На страницу 1, 2, 3, 4  След.
Страница 1 из 4

 
Перейти:  
Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете голосовать в опросах
Вы можете вкладывать файлы
Вы можете скачивать файлы