«Чорних археологів" гнати у три шиї.

 
Новая тема    Ответить       Список форумов Виолити - Антиквариат -> Заметки из прессы
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Оценка поста:+5
Assol


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 12.04.2012
Сообщения: 122


СообщениеДобавлено: Wed Nov 08, 2017 21:24:15    Заголовок сообщения: «Чорних археологів" гнати у три шиї. Ответить с цитатой

Камрады, статья не моя! Интересует общее мнение! Что скажете?..

Цитата:
Останнім часом в Україні тема «чорної археології» чи, згрубша, – скарбошукацтва, постала досить гостро. Відтак, «чорну археологію» трактують як один з руйнівних факторів нашої історії та культурної спадщини народу.

«Чорна археологія» йде в розріз із державною політикою збереження та охорони історико-культурної спадщини, суперечить реальним науково-дослідним, пошуковим роботам. Діяльність т. зв. «чорних» археологів заборонена чинним законодавством і мала б бути жорстко карана боку держави.


http://galinfo.com.ua/articles/kilka_mifiv_pro_chornu_arheologiyu_273649.html
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Paromschik


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 30.11.2013
Сообщения: 536


СообщениеДобавлено: Wed Nov 08, 2017 21:40:23    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Ув.Assol,интересная статейка...Опять ополчаются против камрада...И марадёра из него пытаются сделать.
Но там еще интереснее комменты.
Маразматик из Crimean branch of Institute of Archaeology of National Academy of Science of Ukraine пропагандирует государственный террор.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
ukdpua


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 06.05.2016
Сообщения: 258


СообщениеДобавлено: Fri Nov 10, 2017 20:12:36    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Была бы страна, а не сборище ворюг в Киеве, можна было бы думать как покупать артефакты по рыночной цене в поисковиков для музеев и учёных. Хотя зачем это надо, ворюги и так пополняют коллекции через новых ментов (тоже открыто в прессе пишут).
А то, что монета-фибула на поле через 5 лет сгниёт, от перепашки и удобрений, никто не пишет. А тут её нашли ( чтоб побегать 10ки километров по полю сколько мяса надо съесть). За свои деньги купили МД уплатив при этом ндс и налоги и дав заработать барыге. Почистили и в хорошем сохране продлили ей жизнь на сотни лет. Так кто вредит, тот кто подобные статьи пишет или чорный археолог?
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Ant


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 22.11.2010
Сообщения: 3342


СообщениеДобавлено: Sun Dec 17, 2017 18:34:28    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Знову "чорні" стають комусь поперек горла. Пропонують взятись і за Віоліті:

Археологи «розкривають карти»
Марія ПРОКОПЕНКО, «День»
14 грудня, 2017 - 10:35
Попри брак фінансування, цього року українські науковці провели десятки експедицій

«Державного фінансування саме польових археологічних досліджень не передбачено взагалі. Всі дослідження, результати яких можете побачити, проводились за рахунок або грантів, або якихось благодійних коштів. Також значна кількість фінансувалась забудовниками. Адже відповідно до законодавства, якщо будівництво зачіпає пам’ятку, вона має бути досліджена коштом забудовника», — розповідає Антон КОРВІН-ПІОТРОВСЬКИЙ, директор «Охоронної археологічної служби України» Інституту археології НАН України. Спілкуємося з ним на конференції «Археологія України-2017», основний організатор якої — Інститут археології НАН України. Така подія проводиться вперше. На 32 постерах в археологічному музеї показали результати найцікавіших цьогорічних досліджень: карти, фотографії з розкопок і з артефактами тощо. Загалом, каже Антон, у 2017-му провели не менше 200 експедицій.


«ДЕРЖАВНОЇ ПОЛІТИКИ ЗАМАЛО»

Крім браку фінансування, українським дослідникам завдають клопоту «чорні копачі», які грабують пам’ятки. «Так звана чорна археологія набула катастрофічних масштабів. Мабуть, в Україні немає села, де не було б два чи три металодетектори. Люди порпаються з ними на території археологічних об’єктів, що призводить до їхніх великих руйнувань, — акцентує Антон Корвін-Піотровський. — Тут, певно, мало державної політики, мало покарання та адміністративних заходів з боку влади, яких насправді і нема. Важлива свідомість самих громадян. Тих, хто проводить такі роботи, — щодо того, яку шкоду це приносить нашій археологічній спадщині, нашій державі. І також власників землі, які крізь пальці дивляться на те, що по їх території ходять якісь люди і щось шукають».

До речі, днями ми отримали відповідь на запит до правоохоронних органів щодо моніторингу сайту аукціону для колекціонерів Violity (має репутацію місця, де активно збувають знахідки «чорні копачі»). Нагадаємо, у серпні цього року Міністерство культури звернулось до СБУ з проханням зробити таку перевірку на предмет законності проведення операцій із культурними цінностями. «День» надіслав запит до Служби безпеки, щоб дізнатися про реакцію на звернення Мінкульту. Незабаром отримали відповідь, що розслідуванням злочинів щодо незаконного обігу культурних цінностей займається Національна поліція. Наш запит перенаправили до НПУ, і на початку грудня ми отримали відповідь від начальника департаменту карного розшуку Нацполіції Сергія Тіхонова, що у них запитувана інформація відсутня. Тож гучні потрібні заяви у нас вже роблять, але практичних результатів вони поки не приносять.

ОБЛІК СПАДЩИНИ МАЙЖЕ ВІДСУТНІЙ

«Сьогодні в Україні є розкрученими приватні колекції, які на 99% формуються за рахунок предметів, знайдених «чорними археологами». У цих людей є гроші на розкрутку, на те, щоб навіть представляти все так, наче вони роблять для України щось хороше. А в офіційної науки недостатньо ресурсу, зокрема медійного, щоб висвітлювати результати своїх досліджень», — визнає Антон Корвін-Піотровський.

Трохи обнадіює те, що 2018-й Мінкультури збирається оголосити Роком відновлення культурної спадщини. «Можливо, варто краще профінансувати заходи з обліку спадщини. Сьогодні у нас фактично відсутній державний реєстр нерухомих пам’яток, який має вести Міністерство культури. Але по факту воно цим не займається, — констатує Антон. — Головне, щоб ініціатива з роком відновлення культурної спадщини не була «для галочки».

http://m.day.kyiv.ua/uk/article/cuspilstvo/arheology-rozkryvayut-karty
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
kinofilm1bf


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 09.12.2016
Сообщения: 126


СообщениеДобавлено: Sun Jan 28, 2018 20:15:47    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Но, сразу же возникает и другой вопрос. Как данная сфера урегулирована за рубежом? Хоть бы кто объяснил, хотя бы в общих чертах.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
ukdpua


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 06.05.2016
Сообщения: 258


СообщениеДобавлено: Mon Jan 29, 2018 08:59:16    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Попри брак фінансування, цього року українські науковці провели десятки експедицій
А где продолжение:
а саме на мою думку таке
наиболее ценные найденные артефакты были изьяты руководителями экспедиции и проданы на Виоллити.
Оправданием служит
Мы же должны за свой счёт как то выживать если чиновники думают как "заработать" на войне.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
kinofilm1bf


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 09.12.2016
Сообщения: 126


СообщениеДобавлено: Mon Jan 29, 2018 11:23:30    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

ukdpua писал(а):

наиболее ценные найденные артефакты были изьяты руководителями экспедиции и проданы на Виоллити.
Простите, но не слишком ли вызывающе высказывать такое мнение? Кто, что, почем, откуда? Второе. Если вы уж такое говорите, тогда должны начать со следующего "госсистема поиска артефактов несовершенная и очень дырявая". Информацию конкретную можете по этому поводу дать? Допустим, мне лично, очень интересно всегда было - как осуществлялся и вообще осуществляется контроль над этим процессом? Кстати, о чем вообще никогда и никто (!) еще не рассказывал.

Второе. "Ученые провели десятки экспедиций". Прекрасно! Результаты? Подробности? Но, даже если не располагаете подробностями - археологи не обязаны вообще ни перед кем отчитываться. И вообще, их работа - это их работа. А не моя. И меня она касаться не должна.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
urok14


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 10.01.2013
Сообщения: 2331


СообщениеДобавлено: Sat Mar 17, 2018 10:05:36    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

kinofilm1bf писал(а):
ukdpua писал(а):

наиболее ценные найденные артефакты были изьяты руководителями экспедиции и проданы на Виоллити.
археологи не обязаны вообще ни перед кем отчитываться. И вообще, их работа - это их работа. А не моя. И меня она касаться не должна.
А не занадто ви kinofilm1bf відбілюєте археологів????? Вони не повинні не перед кім відчитуватися???? Як це так???? А як скажем даєш речі і кажеш що для музею і арх сам просить що подаруй для музею а він не приносить. І не здає їх???? (перевіряв сотню разів) І в очі говорив . І Сварився не раз з ним чи здасте речі??? І це теж непотрібно відчитуватися??? Бред пишете!!!! В Острозі. Рівненська обл. Позіховський Олександр Леонтійович є такий .Про нього пишу . І вже декілька разів писав. Фото виставляв. Скажем в с. Черняхів Острозького р-н. Показав могильник йому . І що ??? Я знаходив речі і віддав йому а він ціле літо копав ( без відкритого листа) і нічого не фотографував не замальвував.І за 5 років нічого не здав. Де воно??? Я наприклад пропоную окрему тему створить і туда вписувати (ПОДВИГИ) археологів. Вони тільки когось бачать і завжди говорять що ви шкоду робите і руйнуєте. А самі ще хужі. Бо він і сам купив металошукач і теж ходить по полях. Про такі подвигі можу писати довго - довго бо є що сказать. З повагою до всіх .
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
gerasim777


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 26.02.2014
Сообщения: 35


СообщениеДобавлено: Thu May 03, 2018 21:05:54    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Чув не раз про нього.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Nika1977


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 22.03.2012
Сообщения: 244


СообщениеДобавлено: Wed Jun 27, 2018 19:24:55    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Так бачив його не раз на зупинці з асьою на Тернопіль ,ася точно без ліцензії на пошуки для музею. Яле цікаво , багато археолог приніс користі для музею? Чи тільки одні побиті горшки ?
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Ant


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 22.11.2010
Сообщения: 3342


СообщениеДобавлено: Sun Aug 26, 2018 21:09:39    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Взято з:
http://archeologia.blog.net.ua/2010/08/05/kto-ostanovyt-chernyih-arheolohov/"

... так называемые черные археологи все больше наглеют — огромные прибыли поощряют их к этому. На эти деньги они покупают за тысячи долларов металлоискатели, машины, нанимают себе рабочих, нередко и бомжей, с которыми чаще всего расплачиваются водкой, сигаретами и так далее..."

Ану гражданє-камради признавайтесь: по скільки "рабочих" ви в день наймаєте???!!!
І чи не розплачуєтесь ви пальоной водкой??!
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
urok14


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 10.01.2013
Сообщения: 2331


СообщениеДобавлено: Mon Aug 27, 2018 21:26:52    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Доброго вичора. Додам у тему пару слів. Якось літом був написав лист у відділ культури чому не здає речі археолог (вище вказаний)??? Бо ніякого впливу неможна було знайти на нього.Давав,показував місця де знаходив знахідкі . Він говорив що здавав. А не здавав.Напевно вдома солив у бочці???Коли з області дали на горіхі то пару предметів здав і то доведені до ужасного стану що їх не записували в основний фонд.Напевно краще коли хтось знайде і продасть колекціонеру а той відреставрує і буде мати гарну річ аніж показать архам які угроблять(напевно назло для всіх) Напише що знайшов. Опублікує для галочкі а речі потім пропадуть (згниють)бо нікому в музеї не потрібні. Хіба в музеях є штатні реставратори?Додам пару світлин які викопав арх при мені де я показав місця де було багато знахідок по Пшеворцях і які здав. У музеї зфотографував.IMG_3276.JPG
 Описание:
 Размер файла:  476.05 KB

IMG_3276.JPGIMG_3281.JPG
 Описание:
 Размер файла:  488.19 KB

IMG_3281.JPGIMG_3282.JPG
 Описание:
 Размер файла:  462.99 KB

IMG_3282.JPGIMG_3283.JPG
 Описание:
 Размер файла:  419.42 KB

IMG_3283.JPGIMG_3524.JPG
 Описание:
 Размер файла:  343.02 KB

IMG_3524.JPGIMG_3525.JPG
 Описание:
 Размер файла:  422.3 KB

IMG_3525.JPGIMG_3056.JPG
 Описание:
 Размер файла:  479.46 KB

IMG_3056.JPGIMG_3057.JPG
 Описание:
 Размер файла:  473.82 KB

IMG_3057.JPG


Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
urok14


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 10.01.2013
Сообщения: 2331


СообщениеДобавлено: Mon Aug 27, 2018 21:31:28    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Ще фото. Після здачі.IMG_0437.JPG
 Описание:
 Размер файла:  370.4 KB

IMG_0437.JPGIMG_0438.JPG
 Описание:
 Размер файла:  378.33 KB

IMG_0438.JPGIMG_0439.JPG
 Описание:
 Размер файла:  333.06 KB

IMG_0439.JPGIMG_0440.JPG
 Описание:
 Размер файла:  301.67 KB

IMG_0440.JPGIMG_0441.JPG
 Описание:
 Размер файла:  300.87 KB

IMG_0441.JPGIMG_0442.JPG
 Описание:
 Размер файла:  361.82 KB

IMG_0442.JPG


Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
urok14


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 10.01.2013
Сообщения: 2331


СообщениеДобавлено: Mon Oct 01, 2018 17:39:30    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Різниця чорного археолога і археолога в тому що чорний археолог ходить по полях у вільний від роботи час. Або у віхідний. А археолог в робочий час ходить, получить заце щей зарплату. Його ніхто не контролює і він може все продати а у музей принести пару черепочків. І розказувати що металошукач музейний.І все здає у музей наступного ранку.42752882_706205386407668_7832326408507490304_n.jpg
 Описание:
 Размер файла:  443.24 KB

42752882_706205386407668_7832326408507490304_n.jpg42703595_478141212689009_2381047946696196096_n.jpg
 Описание:
 Размер файла:  399.18 KB

42703595_478141212689009_2381047946696196096_n.jpg42747553_456740328148765_1643093413291098112_n.jpg
 Описание:
 Размер файла:  429.51 KB

42747553_456740328148765_1643093413291098112_n.jpg42666870_2018318961792824_8896747397560926208_n.jpg
 Описание:
 Размер файла:  496.48 KB

42666870_2018318961792824_8896747397560926208_n.jpg42614864_302037913956782_5309534254596620288_n.jpg
 Описание:
 Размер файла:  499.65 KB

42614864_302037913956782_5309534254596620288_n.jpg42668559_306597419923111_7822260439684743168_n.jpg
 Описание:
 Размер файла:  399.66 KB

42668559_306597419923111_7822260439684743168_n.jpg42560390_242777976582259_4027914664850489344_n.jpg
 Описание:
 Размер файла:  469.91 KB

42560390_242777976582259_4027914664850489344_n.jpg42773849_475999136217292_3182578102140141568_n.jpg
 Описание:
 Размер файла:  343.03 KB

42773849_475999136217292_3182578102140141568_n.jpg42794280_905885119617768_3464609899885887488_n (1).jpg
 Описание:
 Размер файла:  395.78 KB

42794280_905885119617768_3464609899885887488_n (1).jpg42794280_905885119617768_3464609899885887488_n.jpg
 Описание:
 Размер файла:  395.78 KB

42794280_905885119617768_3464609899885887488_n.jpg42796970_161183784811440_4377724203328077824_n.jpg
 Описание:
 Размер файла:  495.1 KB

42796970_161183784811440_4377724203328077824_n.jpg42873530_466682360406565_2875370503185367040_n.jpg
 Описание:
 Размер файла:  496.11 KB

42873530_466682360406565_2875370503185367040_n.jpg


Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Ant


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 22.11.2010
Сообщения: 3342


СообщениеДобавлено: Sun Oct 07, 2018 15:10:56    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Ось знайшов у Фейсбуці такі правила. Можливо якби всі їх дотримувались, особливо певні пункти, -- то не здавались такими "чорними".

КОДЕКС БЕЛОГО КОПАТЕЛЯ:✅

1) Закапывайте за собой ямы.
2) Всегда закапывайте за собой ямы!!!
3) Выкопанный мусор выносите с поля, а не бросайте обратно в ямку.
4) Крупное железо так же с поля долой, не втыкайте его в землю - это сильно нервирует фермеров и портит технику.
5) Не копай засеянные или засаженные поля и огороды.
6) Не лезь на чужую территорию без разрешения.
7) Не копай на курганах, могильниках, кладбищах, археологических памятниках.
Не продавай боевые награды и ордена.
9) Не продавай и не храни действующее, боеприпасы и взрывчатые вещества.
10) Нашёл ВОП - топи в болоте.
11) Не покупай сразу дорогой металлоискатель, ты его просто не поймешь, и будешь копать всяких хлам. Возьми что то среднее, тысяч за 20. Помни дорогой прибор не залог крутых находок! Ищет человек, а не металлоискатель!
12) Если веришь в приметы, то закапывай монеты духу, можно так же конфеты, кто то водку закапывает.)
13) Прочитай закон (а то тебя могут очень просто развести) и продумай все возможны ситуации заранее.
14) Будь осторожнее с людьми, с которыми ты познакомился в интернете и едешь на коп. Они могут тупо ограбить тебя.
15) Даже не начинай копать ради денег, кладоискательство - это в первую очередь хобби, а не способ заработка.
16) Не думай о том, что найдёшь (мечтать), а то будет попадаться всякий хлам.
17) Копай все спорные сигналы, ведь там может оказаться что то ценное.
1 Ищи карты, ройся в архивах, спрашивай местных, но не забывай про места, где по картам ничего нет, там то и может оказаться, что то ценное.
19) Осторожнее возле ферм, можешь нарваться на скотомогильник с сибирской язвой.
20) Ценные монеты не пытайся самостоятельно чистить, лучше так и продай, да, денег потеряешь, но ведь это лучше чем вообще остаться без них.
21) Только что выкопанные монеты и предметы (если не хлам) клади в масло или дистиллированную воду. Чистить будет проще, а в масле ещё и законсервируешь.
22) Заряжай аккумуляторы и следи за зарядкой батареек, желательно возить с собой на запас.
23) Проверяй всё перед выездом, а то некоторые приедут и топором приходиться копать.
24) При нахождение останков бойца (не важно нашего или немецкого) сообщи в поисковой отряд.
25) Надевай перчатки, вероятны случаи пореза и заражения.
26) Не спеши, и не ищи неразборчиво (типа: там проверю, вот тот квадрат пойду, просканирую) медленно, плавными движениями из стороны в сторону сканируй все местность полностью.
27) После находки проверяй ямку ещё раз. Были случаи когда человек выкапывал монету, уже собирался закапывать и идти дальше, а там ещё сигнал.
2 Используй наушники:
* Динамик слышно очень далеко, особенно в лесу.
* Продлевает работу аккумулятора или батарей, т.к тратится меньше электроэнергии.
* Не обязательно надевать их, можно просто повесить на шею
29) Главное терпение и удача!!!
30) ВСЕГДА СОБЛЮДАЙ КОДЕКС БЕЛОГО КОПАТЕЛЯ!!! Даже если копаешь один и тебя никто не видит!

Всем удачи и хороших вам находок!!!
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
urok14


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 10.01.2013
Сообщения: 2331


СообщениеДобавлено: Mon Oct 08, 2018 06:54:48    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Ось думаю теж придумати і написати правила у фейсбук. І скідати у групу .Спіцяльно для того створити. Де кожен, хто ходить у музей і фотографує стан збереження речей і може скідати фото стану збереження речей.. Щоб усі бачили за що хліб їдять??? Скину пару фотографій з одного музею.В якому стані речі??? Часто їзджу по відрядженнях і ходжу по різних музеях.І бачу що у багатьох музеях речі доживають (догнивають) останні дні. Халатне відношення директора, реставратора, екскурсовода та інших. А відділу культури теж напевно наплювати що там робиться???Можуть працівникі на роботу не ходити роками а отримувать зарплату.Реставраторів мати у штаті а він нічого не робить а гроші отримує. Тримають дармоїдів. Можливо як керівництво зверху давалоб більше на горіхи їм , тодіб і щось і в музеях робилосяб і менше про них писалосяб.IMG_20180807_165223.jpg
 Описание:
 Размер файла:  467.63 KB

IMG_20180807_165223.jpgIMG_20180807_165237.jpg
 Описание:
 Размер файла:  475.21 KB

IMG_20180807_165237.jpgIMG_20180807_165247.jpg
 Описание:
 Размер файла:  504.06 KB

IMG_20180807_165247.jpg


Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY


urok14


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 10.01.2013
Сообщения: 2331


СообщениеДобавлено: Fri May 03, 2019 10:35:31    Заголовок сообщения: Острозький краєзнавчий збірник .Випуск №10. Ответить с цитатой

Доброго дня усім форумчанам. Хочу звернутися до захисників археологів і до ненависників тих хто полюбляє "приборний" пошук. У випуску №10 Острозького краєзнавчого збірнику на стор. 25 (додаю фото),розміщено повідомлення про те де були знайдені перстні , і написано про те ,що перстні здані на реставрацію щоб потім можна було б прочитати ініціали що на них? .Що наблизилоб до розгадки хто був власник перстнів . Нажаль є у музеї псевдо археологи, які за 12 років(?) так і не змогли відреставрувати і здати перстні у музей. Ось такі є липкорукі археологи, дуже падкі до кольорових металів, а їх колеги їх ще і покривають. Цілий злочинний синдикат. Звертався неодноразово до директора музею , писав йому листи на електронну пошту . Також звертався в обласний відділ культури в м. Рівне. І не відкого відповіді не отримав.Не викликає сумніву що це кругова порука. Звісно ворон - ворону око не виклює. Неважко зрозуміти що не всі цінні речі потрапляють до музеїв, а частина їх осідають у кишенях так званих"археологів".IMG_2230.JPG
 Описание:
 Размер файла:  437.27 KB

IMG_2230.JPG


Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Показать сообщения:   
Новая тема    Ответить       Список форумов Виолити - Антиквариат -> Заметки из прессы Часовой пояс: GMT + 2
Страница 1 из 1

 
Перейти:  
Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете голосовать в опросах
Вы не можете вкладывать файлы
Вы можете скачивать файлы