Пристрій для фото монет.

На страницу 1, 2, 3  След.  
Новая тема    Ответить       Список форумов Виолити - Антиквариат -> Определение предметов -> -- Монеты Украины
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Оценка поста:+4
Monah_77


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 26.09.2017
Сообщения: 790


СообщениеДобавлено: Tue Jun 19, 2018 23:28:26    Заголовок сообщения: Пристрій для фото монет. Ответить с цитатой

Багато хто з дописувачив розділу "Нумизматика", та й не тільки стикаються з трудношами при виготовленні світлин... То "Макро" не виходить, то не той ракурс, то освітлення забракло...)
Так от з питання освітлення при фотографуванні. Я якось згадував про цей пристрій, який взагалі випадково потрапив у поле зору... Загалом це освітлювач для кемпінгу, палатки, тощо... Використовуються LED-елементи, які в свою чергу живляться від чотирох елементів(пальчикових). Конструкція
має скобу та карабін для кріплення(на світлинах їх нема, вони демонтовані).



Треба лише виготовити кронштейн який буде поєднувати фотик з освітлювачем.) Розміри та форма кронштейну цілком залежать від розмірів фотику. Кронштейн кріпиться за допомогую спец. гвинта до штативного гнізда.
За допомогою цього освітлювача ви матимете додаткове яскраве світло яке вирішить питання - безтіньового зображення, автоматичного фокусування в режимі "макро", тощо... Його можна використовувати як самостійно, так і при не дуже яскравому сонячному світлі.
... поширено пропонується в спец. магазинах. Вартість питання - 150 грн.









...ось так це виглядає.)



... гадаю що моя порада стане вам у нагоді.)
З повагою.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Внимание! На данный момент ни один эксперт не дал оценку лоту
Внимание! На данный момент ни один пользователь не дал оценку лоту
* сумма может меняться относительно количества оценок экспертов / пользователей которые приняли участие в оценке лота.
RobotViolity


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 10.05.2011
Сообщения: 798046


СообщениеДобавлено: Tue Jun 19, 2018 23:28:26    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Вернуться к началу
Профиль ЛС
Monah_77


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 26.09.2017
Сообщения: 790


СообщениеДобавлено: Thu Jun 21, 2018 19:29:04    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

... зразок світлини монети виконаний з використанням цього пристрою.)
Фото зроблене виключно при штучному освітленні.
З пов.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Jacky


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 23.05.2010
Сообщения: 6203


СообщениеДобавлено: Thu Jun 21, 2018 19:45:34    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Честно говоря, не фонтан.
Поэксперементируйте с белым фоном.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Monah_77


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 26.09.2017
Сообщения: 790


СообщениеДобавлено: Thu Jun 21, 2018 19:55:11    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Jacky

Мої вітання.
Дякую за увагу до теми.
Я не веду мову про еталон... відсутність тіней, якість зображення монети близка до скана, можливисть зробити достатньо якісне фото не використовуючи денне світло...
А фон можна використати який завгодно, то вже деталі. )

п.с. Фото зроблене "з рук", без штатива. Макро, автофокус. )
З повагою.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
serber1


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 02.06.2011
Сообщения: 18861


СообщениеДобавлено: Thu Jun 21, 2018 20:50:45    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Тут проблема одна.
Освещает бестеневая лампа может и хорошо, но рассеянный свет, как и солнечный дневной, дает не контрастное, а смазанное изображение. Для фото монет это не годится.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Monah_77


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 26.09.2017
Сообщения: 790


СообщениеДобавлено: Thu Jun 21, 2018 21:06:49    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

serber1

... тож будемо працювати над контрастом.) Дякую за зауваження.
З пов.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Razielle


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 24.01.2018
Сообщения: 6922


СообщениеДобавлено: Thu Jun 21, 2018 21:10:49    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Всуну і я свої "5 копійок" давніше було бажання зремонтувати свій БФП (hp deskjet), так от покупка донора мені обійшлась в ~200грн, все робоче +шнури і бж, тільки засохші картриджі. Сканую ним монети в 1200dpi і після відмочування картриджів ще й друкую))
Тут просто кому який підхід зручніший, комусь лампа, комусь зеркалка а комусь і сканер за 200грн (яких на олх повно)
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Monah_77


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 26.09.2017
Сообщения: 790


СообщениеДобавлено: Thu Jun 21, 2018 21:27:12    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Razielle

Мої вітання.
Дякую за увагу до теми.
Я не певен, але гадаю що шановний serber1 мав на увазі якісну високохудожню світлину монети, де видно всі мілкі деталі малюнку і одночасно монетка має естетичний вигляд. Я з ним погоджуюсь, це моя мета.
Але поки що - маємо те, що маємо.)
З пов.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
DVV


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 10.01.2014
Сообщения: 10699


СообщениеДобавлено: Thu Jun 21, 2018 22:36:01    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

serber1 писал(а):
Освещает бестеневая лампа может и хорошо, но рассеянный свет, как и солнечный дневной, дает не контрастное, а смазанное изображение. Для фото монет это не годится.

Не для всех. Для старых арабских и подобных, как раз самое оно, а вот в данном случае (как по мне) не катит.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Monah_77


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 26.09.2017
Сообщения: 790


СообщениеДобавлено: Sat Jun 23, 2018 11:02:58    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Мої вітання, шановне панство.

Дякую всім дописувачам за увагу до теми. Моя невелика практика в цьому напрямку, підказує що в кожному конкретному випадку потрібен окремий засіб(умови) фотографування... Ось ці світлини робив при розсіяному денному світлі.)



а з оточуючим світлом поки що так..) колір передано вірно, ... "підтягнув" контраст, тіней немає...)
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Monah_77


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 26.09.2017
Сообщения: 790


СообщениеДобавлено: Sat Jun 23, 2018 12:17:03    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

... то може саме - тіні, позитивно впливають на сприйняття монети на світлині і я марно намагаюсь їх позбавитись.?! ))



Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Jacky


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 23.05.2010
Сообщения: 6203


СообщениеДобавлено: Sun Jun 24, 2018 07:55:42    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Monah_77 писал(а):
Ось ці світлини робив при розсіяному денному світлі


Я всегда был за это. Хотя, на вкус и цвет ...

Monah_77 писал(а):
тіні, позитивно впливають на сприйняття монети на світлині і я марно намагаюсь їх позбавитись.?


Конечно.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Monah_77


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 26.09.2017
Сообщения: 790


СообщениеДобавлено: Mon Jun 25, 2018 20:41:16    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Jacky

Мої вітання. Дякую за увагу до теми.
... гадаю що з гривнею з обіходу, такого ефекту не буде (як на попередніх світлинах, де монетки unc). Спробую ще з більш "вцілілими" екземплярами.)
З повагою.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Monah_77


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 26.09.2017
Сообщения: 790


СообщениеДобавлено: Wed Jun 27, 2018 07:37:45    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

... побачив цікаву світлину. Гадаю що саме з того, що грубо "використані" тіні, фото монетки - вдалося.)
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Monah_77


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 26.09.2017
Сообщения: 790


СообщениеДобавлено: Wed Jun 27, 2018 18:43:10    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Мої вітання, шановне панство.

Сьогодні, як то кажуть - склалося.) І погода, і освітлення відповідне і монетку відповідну знайшов... Саме головне у цій справі - мати вільний час! ))
"Класичні" світлини, які я робив раніше, особисто мене вже не задовольняють.
Так, монетка у фокусі - можна роздивитись дрібниці, освітлення більш-менш задовільне... Але монетка - "не блистить". )





... спробував "погратись" виключно з тінню (напрямок падіння світла) - як то кажуть, - "... не вражає!" )) Можна підібрати звичайно, але, як на мене - цього недостатньо...





- якщо монетка відома, та не треба висвітлювати вади, недоліки та інш., гадаю що можна використовувати ракурс, відмінний від "сканерного"...)



- так монетка виглядає трішки "живішою" ))



Або навіть так (як на мене - чимось нагадує негатив) -





- і звичайно колаж з супер макро, де ж від нього дінешся.?! ))



... як то кажуть, - "Чім далі в ліс... тим товстіші партизани!"
Гадаю що хтось ще до мене ость так мучився, а потім винайшов 3D! ))
... одним словом - відписуйте... Буду вдячний за саме суб'єктивну точку зору, щоб розуміти в якому напрямку рухатись далі.)
З повагою.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Jacky


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 23.05.2010
Сообщения: 6203


СообщениеДобавлено: Thu Jun 28, 2018 08:53:13    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Monah_77 писал(а):
саме з того, що грубо "використані" тіні, фото монетки - вдалося.


Monah_77 писал(а):
якщо монетка відома, та не треба висвітлювати вади, недоліки та інш., гадаю що можна використовувати ракурс, відмінний від "сканерного".


Думаю, многие со мной согласятся, что такие способы фотографирования монет не годятся.
Ну вот просто нельзя так фотографировать монеты - это моветон.
Раньше с чем только не экспериминтировал, но окончательно остановился на пасмурной погоде и видом в фас:
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
vadimtre


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 25.03.2013
Сообщения: 14423


СообщениеДобавлено: Thu Jun 28, 2018 09:15:04    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Jacky писал(а):
окончательно остановился на пасмурной погоде и видом в фас:
Поддерживаю. Вот для примера (сдвоенность в зёрнах):
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Client558766


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 14.03.2018
Сообщения: 294


СообщениеДобавлено: Thu Jun 28, 2018 16:21:32    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Razielle писал(а):
Сканую ним монети в 1200dpi

Сканер тоже не всегда дает достаточно качественный результат.
С латунными убитыми монетами сканер справляется. Пример сканов в 1600 dpi:

А например блестящая алюминиевая бронза уже слишком много света отражает назад, и скан не совсем удовлетворительного качаства:

И еще, если монета слегка деформирована - изогнута плоскость, тоже не удается получить качественный скан, а камера с этой задачей справляется:


Тема интересна и актуальна всем кто так или иначе сталкивался с фотографированием монет, и правильно заметили выше: каждая отдельная монета - нужно рассматривать как отдельный случай, и только методом проб и ошибок удается получить удовлетворительный результат.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY


Monah_77


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 26.09.2017
Сообщения: 790


СообщениеДобавлено: Thu Jun 28, 2018 17:56:52    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Мої вітання, шановне панство!

Дякую за увагу до теми. Плюсонув!

Client558766 - нажаль Ваші світлини чомусь не загрузились, спробуйте, якщо не важко, зробити це на РС - цікаво поглянути на зразки...

Вже давно, тут на форумі Віоліті, йшла мова про пристрій який коштував близько 2000 вічнозелених !!! "Заточений" саме для фото монет...
Якщо є така інфа, надайте будь ласка, посилання. Цікавить не стільки сам пристрій, як саме його конструкція, яким чином виконана підсвітка..)

З повагою.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Показать сообщения:   
Новая тема    Ответить       Список форумов Виолити - Антиквариат -> Определение предметов -> -- Монеты Украины Часовой пояс: GMT + 2
На страницу 1, 2, 3  След.
Страница 1 из 3

 
Перейти:  
Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете голосовать в опросах
Вы не можете вкладывать файлы
Вы не можете скачивать файлы