Поговоримо про Дукачі.

На страницу Пред.  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  След.  
Новая тема    Ответить       Список форумов Виолити - Антиквариат -> Определение предметов -> Антиквариат и предметы старины
Предыдущая тема :: Следующая тема  
Артур Филатов


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 09.06.2013
Сообщения: 18


СообщениеДобавлено: Tue Apr 17, 2018 21:25:30    Заголовок сообщения: Дукач из рубля Павла Ответить с цитатой

Прошу помочь с оценкой, хотелось бы узнать хотя бы приблизительную стоимость.
Спасибо.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Ant


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 22.11.2010
Сообщения: 3342


СообщениеДобавлено: Fri May 04, 2018 20:27:37    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Вийшла з друку книга-альбом Олександра Миколайовича Самкова "Українські прикраси", в якій він подав максимум фотографій українських дукачів та інших жіночих прикрас. Добре описана історія таких прикрас. Рекомендую усім, хто цікавиться даною темою. І не тільки. Дана книга може стати чудовим подарунком для жінок.

Якщо тривалий час інформацію про українські дукачі можна було взяти з книги І.Г. Спаського, то дана книга О.М. Самкова на довгий період буде каталогом, орієнтиром у царині вивчення дукачів. Я не стверджую, що у цьому виданні зібрані УСІ типи дукачів, але на даний час у ній найбільш повно показано різноманітність типів. Завдяки усім небайдужим, в тім рахунку і тим, хто відписувався в даній темі, так робота була пророблена. Вважаю, що в оглядному майбутньому не появляться видання, які ще глибше зможуть розкрити тему вивчення дукачів.

Та вивчення продовжується. Тому буду щиро вдячний усім, хто буде показувать у даній темі свої дукачі, розповідать з якого регіону вони походять. Так як не всі крапки над "і" поставлені. Можливі ще певні уточнення, можливо хтось віднайде якийсь новий, невідомий тип дукача...

Лінюсь робити фото книги -- тому візьму фото з аукціону (книга уже є в продажу на Віоліті). Якщо є питання -- задавайте.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Vepr7887


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 01.10.2009
Сообщения: 1823


СообщениеДобавлено: Mon May 07, 2018 18:56:06    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Доброго времени суток .
Уважаемые хочу попросить помощи кто владеет данными книгами по дукатам Для атрибуции ,,имею вот такой экземпляр ,и понимаю что он не частый .,и и хорошем состоянии ,хочется понимать степень редкости ,и как возможно он выглядел в полном собранном виде ,или крепился просто на нити..,Всем заинтересованным огромное спасибо за помощь.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY MSN Messenger MSN Messenger
Ant


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 22.11.2010
Сообщения: 3342


СообщениеДобавлено: Fri May 11, 2018 22:24:13    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Vepr7887
Ви не написали з якого металу зроблено, але я так думаю що з оловянистого сплаву. Це так званий "бідний" дукачик, виготовлений мануфактурно. Тобто не сільським золотарем, а на якомусь виробництві у другій половині-кінці ХІХ ст., де вироблялись різні християнські (і не тільки) іконки, підвіски, хрестики. В тім рахунку, як ми бачимо, і у вигляді дукачика. Такі дукачики мали поширення по всій Україні. І носились вони як правило без банта.
Дорого він не коштує. Так як масове виробництво було і взято не дорогоцінний метал для виготовлення.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Vepr7887


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 01.10.2009
Сообщения: 1823


СообщениеДобавлено: Sat May 12, 2018 10:55:51    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Ant
Так я згоден що виготовлений він мануфактурно в середені 19 ст.,але мене зацікавило те що, як таке масове виробництво, яке мало велике поширення по всій Україні має не обширну інформаційну та візуальну базу серед коллекцій в даній вітці коллекціювання серед таких самих великопоширенних "бідних дукачиків ",які яскраво і багатоповторно виглядають на цьому ресурсі і не тільки .,І чомусь мені здаеться, що про таких як Ви кажете мануфактурних "бідних дукачиків " не прочитати і не побачити в багатьох книжкових виданнях по цій області ,а це і означає що він не частий .,і чомусь також на обговоренні на ціх сторінках я теж не побачив .
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY MSN Messenger MSN Messenger
belon5


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 26.09.2012
Сообщения: 174


СообщениеДобавлено: Thu May 17, 2018 10:50:12    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Я б сказав. Це не є дукачем. На ньому чітко написано що це Вел.Муч. Варвара. Це церковна ладанка, оберіг. Змішувати одне з іншим не варто. Дукач народна творчість. І прикраса. А це оберіг.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Vepr7887


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 01.10.2009
Сообщения: 1823


СообщениеДобавлено: Thu May 17, 2018 11:24:28    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

belon5 писал(а):
Я б сказав. Це не є дукачем.

О-о-о ,стає для мене захопливо цікаво ,це Ваша особиста думка ?
belon5 писал(а):
А це оберіг.

Якщо це по Вашій думці оберіг -ладанка ,а мені як коллекціонеру мідного лиття ,і судячи що вона була вироблена мануфактурно в середині 19 ст.,то і росповсюджена вона була б на той період достатньо досить широко ,і за 12 років мого захопленням металопошуком я б сам зміг би віднайтиїї на занедбаних хуторах по карті шуберта на містах розташовування храмів.,а також дана ладанка дуже б часто зьявлялася на аукціонах.с рубриках (Русско-медное литье .),але чомусь мабудь була дуже маленька часна і бідна мануфактура ,яка так уміло відливала дані ладанки ,що нікто і незамітив.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY MSN Messenger MSN Messenger
Ant


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 22.11.2010
Сообщения: 3342


СообщениеДобавлено: Thu May 17, 2018 22:22:19    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Vepr7887 писал(а):
.,І чомусь мені здаеться, що про таких як Ви кажете мануфактурних "бідних дукачиків " не прочитати і не побачити в багатьох книжкових виданнях по цій області ,а це і означає що він не частий .,і чомусь також на обговоренні на ціх сторінках я теж не побачив .

Я бачу до чого Ви ведете -- що даний дукачик є "не частим", і відповідно повинен коштувати дорого. Хай буде так. Виставляйте на аукціон і побачите за скільки куплять ваш "не частий"..., і за скільки продасться то й же досить частий вереміївський чи лубенський дукач. І я згідний що такі дукачики як ваш значно рідкісніші, але ціну диктує попит. А попит є на естетично красивіші дукачі з дорогоцінних металів.

Відносно того, що таких дукачів Ви не бачили у книжках. А багато книжок Ви особисто прочитали чи навіть просто продивились по даній тематиці? Чи хоч одну з них маєте у себе?

belon5, дійсно зображення на даному дукачику таке, як на натільних іконках. Але наявність імітації пружинної навивки ставить даний виріб в один ряд з дукачами. ІМХО. Можливо він міг носитись як іконка-оберіг під сорочкою, але на мою думку носився як прикраса-дукачик поверх сорочки.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Vepr7887


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 01.10.2009
Сообщения: 1823


СообщениеДобавлено: Fri May 18, 2018 20:24:25    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Ant писал(а):
А багато книжок Ви особисто прочитали чи навіть просто продивились по даній тематиці? Чи хоч одну з них маєте у себе?

Маю і дуже велику базу книжок ,але в переносному значенні . ,де рідкість прекрасно розумію.,от тому і раджусь бо в цій області слабенький.,і книжок відповідних не маю.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY MSN Messenger MSN Messenger
Ant


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 22.11.2010
Сообщения: 3342


СообщениеДобавлено: Tue May 22, 2018 19:47:37    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Vepr7887
Бажання дізнатись щось нове завжди похвальне. Тим більш правильно критично відноситись до думок інших людей. Ось навіть у даному обговоренні вашого предмета у мене з belon5 думки розділились. І ваше право прийняти ту чи іншу думку, а ще краще -- виробить свою. Удачі у вивченні дукачів.
Ну а для цього я б рекомендував купити хоч одну з книг О. Самкова, які я анонсував на попередніх сторінках даної гілки. Їх виставляють періодично на аукціоні Віоліті, або зараз останню книгу продають у Фейсбуці.
П.С. У названому технікумі учились два мої однокласники, але трохи пізніше.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Vepr7887


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 01.10.2009
Сообщения: 1823


СообщениеДобавлено: Sun Jun 10, 2018 18:24:46    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Ant
,але для мене напевно, вивчення дукачів вже мабудь запізно ,але при нагоді книгу придбаю ,вже вивчаю книгу (Як виховати двух )
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY MSN Messenger MSN Messenger
maunt


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 30.11.2015
Сообщения: 85


СообщениеДобавлено: Sun Jun 17, 2018 21:47:14    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Добрый вечер уважаемые. Добавлю фото дукача. Фото сделано несколько лет назад 14 октября на Покрову в селе Ирклиев Чернобаевского района на празднике Дня козачества. К сожалению не спросил откуда была эта женщина и не расспросил про историю ее дукача. Теперь пообщавшись с уважаемым ANT буду к данным вопросам подходить с пониманием. У нас на районных праздниках можно увидеть много уникальных вещей. Будем собирать историю.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Bobo201010


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 27.01.2012
Сообщения: 437


СообщениеДобавлено: Sun Jul 08, 2018 12:29:43    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Добрый день, подскажите относится ли это изделие к дукачам и имеет ли ценность?
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Ant


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 22.11.2010
Сообщения: 3342


СообщениеДобавлено: Mon Jul 09, 2018 17:09:11    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

maunt
Дукач місцевий -- з Чорнобаївщини. Зроблений у Вереміївці чи в Ірклієві. belon5 про даний тип може значно більше уточнить.


Bobo201010
До дукачів дані елементи виробу не відносяться. Можливо це була брошка із з'єднаних між собою монет. З монет на поч. ХХ ст. модно було робити і сережки , і браслети.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Bobo201010


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 27.01.2012
Сообщения: 437


СообщениеДобавлено: Thu Jul 12, 2018 11:20:32    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Дякую
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
nemo2378700


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 12.08.2011
Сообщения: 1267


СообщениеДобавлено: Wed Jul 18, 2018 08:16:11    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Добрый день ув.форумчане. Прочитал все страницы-тема очень интересная
Выложу фото из семейного архива(прабабушка и подруги).
Качество в эл.виде не очень,но в общих чертах рассмотреть можно.
С ув.!
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
nemo2378700


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 12.08.2011
Сообщения: 1267


СообщениеДобавлено: Wed Jul 18, 2018 08:42:59    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Продолжу. Намысто и крестик остались от прабабушки(дукачи увы за 100 с лишним лет до нас не дошли)-поэтому нацеплял уже своих копаных.
C ув.!
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Ant


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 22.11.2010
Сообщения: 3342


СообщениеДобавлено: Wed Jul 18, 2018 17:47:50    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

nemo2378700
Дякую за показане фото прабабушки.Це добре коли зберігається історична сімейна память. В репутації відмітив.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
martin7202


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 24.12.2010
Сообщения: 1482


СообщениеДобавлено: Sun Aug 05, 2018 10:38:39    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

Приветствую Всех! Господа! Помогите Определить и Оценить данный "предмет " https://forum.violity.com/viewtopic.php?t=1927462
Спасибо!
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger MSN Messenger


Ant


Оффлайн
   

Зарегистрирован: 22.11.2010
Сообщения: 3342


СообщениеДобавлено: Sun Aug 05, 2018 18:18:47    Заголовок сообщения: Ответить с цитатой

martin7202
Дукачик початку 19 ст. Такий різновид вперше бачу. Але як тип таких дукачів -- то досить поширений.
Ціну може визначити аукціон. Незважаючи на те, що подібні дукачики зустрічаються значно рідше, але ціняться дукачі у сріблі, з бантами. Тому що перші цікавлять тільки колекціонерів, тоді як другі більш активно купляються жінками для носіння.
Вернуться к началу
Профиль Профиль VIOLITY
Показать сообщения:   
Новая тема    Ответить       Список форумов Виолити - Антиквариат -> Определение предметов -> Антиквариат и предметы старины Часовой пояс: GMT + 2
На страницу Пред.  1, 2, 3 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  След.
Страница 19 из 23

 
Перейти:  
Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете голосовать в опросах
Вы не можете вкладывать файлы
Вы не можете скачивать файлы